fbpx

Nieoficjalnie: Rosyjski okręt wpłynął na wody terytorialne Polski


Subksrybuj nas na Google News

W sobotę rano media społecznościowe obiegła informacja, że okręt rosyjskiej marynarki wojennej wpłynął na polskie wody terytorialne, około 5 kilometrów od Helu.  Incydent nie został jednak potwierdzony przez służby. Portal Onet bezskutecznie próbował skontaktować się z Ministerstwem Obrony Narodowej. Informacji o naruszeniu granicy nie podaje póki co Straż Graniczna i Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Lada dzień na Bałtyku ruszą wojskowe manewry Baltops. Weźmie w nich udział 40 jednostek z kilkunastu państw NATO. Przy nabrzeżu w Gdyni zacumować ma około 40 jednostek z 18 krajów, które biorą udział w międzynarodowych manewrach wojskowych NATO Baltops. Manewry potrwają od 6 do 18 czerwca. Strona rosyjska odbiera manewry jako prowokację.

Według portali nawigacyjnych, śledzących jednostki na całym świecie, korweta Stojkij rosyjskiej marynarki wojennej w nocy z piątku na sobotę weszła na polskie wody terytorialne (około 5 km od Helu). Informację na ten temat udostępnił na Twitterze Mariusz Marszałkowski, dziennikarz portalu Biznes Alert. Doniesienia te wywołały poruszenie w mediach społecznościowych.

Stojkij to nowa korweta rakietowa rosyjskiej marynarki wojennej, należąca do Floty Bałtyjskiej. W służbie znajduje się od 2014 r. Macierzystym portem okrętu jest Bałtijsk w obwodzie kaliningradzkim. Jego główne uzbrojenie stanowią kierowane pociski Uran o zasięgu 150 km.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments