fbpx

Nowy klub PSL-Koalicja Polska, odbiera posłów platformie i nowoczesnej.


Subksrybuj nas na Google News

W czwartek powstał klub PSL-Koalicja Polska, do którego weszli oprócz posłów klubu PSL-UED także Marek Biernacki, Jacek Tomczak i Radosław Lubczyk – poinformował szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Poseł Fabisiak poprosiła o chwilę namysłu – dodaje poseł Zgorzelski

PSL nie jest zadowolone ze współpracy w ramach Koalicji Europejskiej i raczej jest to pewne, że stworzy własną. Platforma będzie w bardzo trudnej sytuacji. SLD wstępnie zgodziło się na pójście do wyborów z PO, ale czy PO bez PSL wejdzie w koalicję z SLD ? Raczej nie.

“Ten klub stanowią wszyscy, którzy wchodzą w skład klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego i Unii Europejskich Demokratów – wszyscy posłowie, którzy należeli, senatorowie – senator Filip Libicki, ale też do naszej grupy parlamentarnej dołączyło trzech posłów: pan poseł Marek Biernacki, pan poseł Jacek Tomczak oraz pan poseł Radosław Lubczyk, którzy dziś współtworzą klub parlamentarny Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska” – powiedział szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. .

Podbieranie posłów niedawnym koalicjantom wskazuje na to, że PSL pójdzie do wyborów samodzielnie, bez Platformy.

Najbardziej znany jest Marek Biernacki, były szef MSWiA, były minister sprawiedliwości, a także koordynator służb specjalnych za rządów Platformy. Drugi jest wielkopolski poseł Jacek Tomczak, niegdyś polityk Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego oraz PiS, a ostatnio Platformy.

W kontekście tych wszystkich zmian należy jeszcze zauważyć spory zwrot Pawła Kukiza w stronę PSL. Jego ostatnie wypowiedzi dla wyborczej.pl pełne uwielbienia i przeprosin za dotychczasowe zachowania wskazują na rodzącą się szerszą koalicję.

 PSL jest naszym potencjalnym koalicjantem… Chciałem bardzo serdecznie przeprosić PSL. Bo przez cztery lata pan prezes i PiS mieli absolutnie wszystkie instrumenty, by potencjalnych przestępców zatrzymać. Skoro nikogo nie zatrzymano, nikt nie siedzi, to znaczy, że się bardzo mocno myliłem w tej ocenie. Jeszcze raz przepraszam – powiedział w rozmowie z portalem wyborcza.pl.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments