fbpx

Nr1 na liście przebojów PR3 nie spodobał się władzy. Niedźwiecki musiał odjeść z trójki.


2.4k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

W sobotę szef Trójki Tomasz Kowalczewski unieważnił wynik piątkowego głosowania, uznał, że doszło do manipulacji. I zawiesił Bartosza Gila, który zlicza głosy słuchaczy. Prowadzącym piątkową LP3 był Marek Niedźwiecki.

– Moi Drodzy,Wczoraj w Programie 3 Polskiego Radia wydarzyła się historia, która nawet w najgorszych czasach PRL byłaby nie do pomyślenia. Kazik ze swoją piosenką „Twój ból jest lepszy niż mój“ wygrał notowanie “Listy przebojów” Marka Niedźwieckiego – napisał w sobotę wieczorem Zbigniew Preisner na FB.

Moi Drodzy,Wczoraj w Programie Trzecim Polskiego Radia wydarzyła się historia, która nawet w najgorszych czasach PRL…

Opublikowany przez Zbigniew Preisner Sobota, 16 maja 2020

I dalej komentuje – Kilka godzin później tak zwany redaktor naczelny Trójki Tomasz Kowalczewski ogłosił, że redakcja unieważniła głosowanie, informując, że „wprowadzono piosenkę spoza listy, nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy“.Miarka się przebrała! Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która dzisiaj odeszła z Trójki. Nasza Trójka już nie istnieje.Nie możemy się dać zniewolić tej bolszewickiej polityce, musimy bronić naszej wolności, inaczej zostanie nam „zniewolony umysł”.Zbigniew Preisner

Chodzi o to nagranie Kazika

Cenzura w Polsce jest i nie da się tego ukryć. Minister próbuje zachować twarz.

W sprawie wypowiedział się minister od kultury – Zgadzam się z Joachimem Brudzińskim. Zdarza się, że niektórzy artyści śpiewają głupstwa. Nawet bulwersujące. Ale jednak bardziej bulwersujące jest zdejmowanie piosenki za „nieprawomyślność”. To chyba jakaś prowokacja. Na szczęście żyjemy w wolnym kraju i minister kultury nie musi się zgadzać ze wszystkimi decyzjami władz publicznego radia.

Na temat utworów Zenka takich wypowiedzi nie usłyszycie, o Rodowicz tym bardziej.

Brudzińskiemu nie spodobał się utwór Kazika. Uderz w stół a nożyce się odezwą. To atak na Kaczyńskiego.

Artysta w przenośni nawiązał do podziałów w Polsce, wykorzystując do tego porównanie z naszymi i waszymi cmentarzami. Brudziński uznał to jako atak na Kaczyńskiego, w domyśle mamy jak to prezesowi otwierano wszystkie cmentarze podczas szalejącej pandemii, na które zwykły człowiek nie mógł wejść.

Atakowanie PJK za to,że w 10-tą rocznicę największej katastrofy jaka spotkała nasz Naród po 1945 roku,złożył wieniec pod pomnikiem swojego brata oraz na Jego symbolicznym grobie na Powązkach jest czymś barbarzyńskim. Nieważne czy krytykują go Tusk, Pani Łepkowska czy Kazik

Następnie chcąc dalej się nie ośmieszać próbował być dobrym policjantem

ale zdejmowanie z @RadiowaTrojka informacji o wygranej #lpp3 piosenki Kazika (moimi zdaniem niesprawiedliwą w swej treści),jest albo przejawem głupoty albo czyjejś złej woli. W wolnym kraju artysta ma prawo do swojej artystycznej (czasami niemądrej) interpretacji zdarzeń.

Oświadczenie Dyrektora Redaktora Naczelnego Programu 3 Polskiego Radia

Szanowni Słuchacze,

podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy.

W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze.

Tomasz Kowalczewski
Dyrektor-Redaktor Naczelny
Programu 3 Polskiego Radia


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2.4k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments