fbpx

Obsesja Kościoła, każda krytyka to bezbożny zmasowany potop demoralizacji.


screen TV TRWAM
Subksrybuj nas na Google News

– Nadszedł czas walki. Już dłużej cofać się nie możemy i nie będziemy. Musimy się bronić w sposób zorganizowany. Przede wszystkim na gruncie prawnym będziemy reagowali na każdy przejaw agresji, każde świętokradztwo publiczne, każde naigrywanie się z naszych uczuć religijnych – wskazał ks. bp Edward Frankowski w homilii podczas Mszy św. do uczestników XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Można było dziś obejrzeć transmisję w TV TRWAM.

Ileż w tych słowach jest agresji, czy to przystoi kapłanowi katolickiemu. Ze święcą szukać takich wypowiedzi w ustach papieża Franciszka. Polski Kościół che być bardzie katolicki od Papierza.

Czy ksiądz Biskup organizuje jakąś wyprawę krzyżową na Jasna Górę ?

– Rodzina Radia Maryja wzywa do pospolitego ruszenia na Jasną Górę, do serca niepokalanej Matki – Królowej Polski Maryi, bo na naszą Ojczyznę naciera bezbożny potop demoralizacji, niszczenia małżeństw i rodzin, gorszenia dzieci i niszczenia wiary w Boga – kontynuował ks. bp Edward Frankowski.

Pospolite ruszenie według Wikipedia to –  polegało na powoływaniu pod broń całej męskiej ludności państwa lub tylko pewnej części mieszkańców uprawnionej i zobowiązanej do tego rodzaju służby. Mobilizacja pospolitego ruszenia była powszechnym sposobem prowadzenia wojny w średniowiecznej Europie i innych rejonach świata przed wprowadzeniem armii zawodowych – zaciężnych lub z poboru. Członkowie pospolitego ruszenia zobowiązani byli sami dbać o swoje wyposażenie i uzbrojenie – regulowały to osobne przepisy.

Kościół chce wprowadzić cenzurę internetu, kina, teatrów i mediów. Czy książki też będziemy palić ?

– Idzie zalew profanacji, bezczeszczenia świętości poprzez internet, filmy, teatry, uniwersytety, szkoły, przedszkola, media, aż w końcu przez tzw. marsze równości. Doszli aż tutaj – pod Jasną Górę. Klasztor jasnogórski, ojcowie paulini, mieszkańcy Częstochowy i pielgrzymi wznosili wyrazy modlitwy wynagradzającej, dokonali ekspiacji należnej Panu Bogu i Matce Najświętszej, szczególnie za profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej z tą tęczową aureolą. Grzech był publiczny. Domaga się publicznej ekspiacji. Nie ma wątpliwości, że wpisanie tęczy LGBT w aureolę świętości Matki Bożej Częstochowskiej jest obrzydliwością, zbezczeszczeniem tego wizerunku. Usiłowanie promowania grzesznych zachowań LGBT, zachowań homoseksualnych, ideologii gender jest uderzeniem w porządek natury ustanowionej przez Pana Boga. Jest nieposłuszeństwem wobec Boga Najwyższego, gdy do tego celu używa się jeszcze obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Te marsze równości uderzają w podstawowe wartości chrześcijańskie, a przede wszystkim w rodzinę – powiedział ks biskup

Miasto Rumia.pl zdjęcie ilustracyjne

Sam osobiście widziałem w kościołach witraże Matki Boskiej wśród tęczy, do tej pory nikt do tego nie przywiązywał wagi. Teraz dochodzimy do absurdu gdzie w jednych ze szkół zabroniono tradycji obsypywania się kolorowym proszkiem. Na stronie internetowej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie pojawił się wpis przestrzegający przed zgubnym wpływem zabawy kolorowym proszkiem. „Tak się NIE bawią Chrześcijanie!” Nie wszystko na świecie ma kolory szat zakonnych, nie wszytko musi być czarno białe.

Ograniczenie wolności wypowiedzi i zgromadzeń

– Dzisiaj w Kielcach, w dniu nabożeństw fatimskich, ulicami miasta odbywał się marsz równości. Bluźnierczy charakter tego zachowania zmobilizował do ekspiacji, do wynagrodzenia Panu Bogu za zniewagi mieszkańców Kielc. 25 maja podczas marszu równości w Gdańsku znów doszło do obrazy uczuć religijnych, do pohańbienia godności kobiety. Co najistotniejsze, marsz równości był zniewagą Boga. Pogarda symbolami religijnymi jest pogardą Boga, a zarazem jest pogardą człowieka, jest bluźnierstwem i nie może mieć społecznej akceptacji i przyzwolenia – zwrócił uwagę duchowny.

Nikt nie będzie popierał obrażania uczuć religijnych innych osób. To jest niezgodne z prawem i karalne. Również niezgodne z prawem jest zakazywanie pokojowych manifestacji spełniających wszelkie wymogi formalne.

Powiązanie LGBT z napaścią na księdza

– We Wrocławiu kapłan został ugodzony nożem i poważnie zraniony. Nasłano także innego człowieka, który siekierą rąbał ołtarz w kościele. Zatem jednym z celów tej wojny religijnej, prowadzonej przez środowiska lewicowo-liberalne, jest usunięcie religii z przestrzeni publicznej, przez walkę z symbolami religijnymi czy wyrzucenie religii ze szkół. Atak na Kościół przybiera na sile – powiedział w homilii ks. bp Frankowski.

Nie ma żadnego związku z manifestacjami równości, a atakiem na księdza. Zestawianie tych dwóch faktów obok siebie jest czysta manipulacją co może uchodzić politykowi ale na pewno nie księdzu. Chyba że ten ksiądz stał się politykiem, to powinien też dodać to do swojej wypowiedzi.

Krucjata – finał

Nadszedł czas walki! Już dłużej cofać się nie możemy i nie będziemy! Musimy się bronić w sposób zorganizowany. Przede wszystkim na gruncie prawnym będziemy reagowali na każdy przejaw agresji, każde świętokradztwo publiczne, każde naigrawanie się z naszych uczuć religijnych. Widzimy, że budzą się demony; szaleją, żeby zniszczyć to, co dobre, zwłaszcza w życiu młodzieży. Coraz wyraźniej widzimy te działania. (…) Naród można zniszczyć mocami militarnymi albo można zniszczyć mocami złego ducha; zniszczyć ducha narodu – ostrzegał ksiądz

Zgadzam się z tym by nie powinno dochodzić do obrażania uczuć religijnych. Nigdy popierać takich rzeczy nie będę bez różnicy którego Boga one obrażają. Natomiast nie zgadzam się aby jakikolwiek ksiądz czy inny duchowny w Polsce nawoływał do “Pospolitego ruszenia”, które zgodnie z definicją jest nawoływaniem do przemocy fizycznej. Nie zgadzam się również na żadna cenzurę mediów, wszytko jedno czy to jest TVN czy Radio Maryja.

Proszę również abym podczas kazania w Kościele, nie czuł się jak na wiecu wyborczym

Morawiecki do pielgrzymów Radia Maryja

– Polska musi być jednością. Chcemy zjednoczenia naszego całego narodu pod biało-czerwonym sztandarem – mówił Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze.

– W dziejach Polski są momenty uprzywilejowane i są miejsca uprzywilejowane. Jasna Góra jest takim miejscem, gdzie byliśmy przyparci do muru. Często Polska była w oblężeniu. Tu w czasie potopu szwedzkiego. Kilka lat wcześniej Zbaraż, później Bar, Westerplatte. Ale jesteśmy dumni z naszych wielkich zmagań. One zawsze potwierdzały, że Polska i Polacy nie poddają się w walce o solidarność, o wolność, o wiarę, o chrześcijaństwo – mówił Premier

– Dlatego dziękuję wszystkim wam, drodzy pielgrzymi, którzy macie odwagę walczyć o Polskę, wstawiać się za naszymi chrześcijańskimi wartościami. Bo taki dzisiaj jest czas, że to wymaga odwagi – kontynuował.

I dalej – rdzeniem chrześcijaństwa jest łączenie tradycji, osiągnięć przeszłości z poszukiwaniem nowych dróg, bez deptania przeszłości ołtarzy”. – My w każdej chwili, w każdym dniu wybieramy tę lepszą drogę – drogę ku silnej, pięknej, wielkiej Rzeczypospolitej. Ten wybór jest zawsze przed nami. Nie możemy z niego zejść na manowce. Jest też droga poślednia, droga pusta, ponura, donikąd. Chcemy wszystkich tych, którzy są na takiej drodze przyłączyć do nas. Polska musi być jednością. Chcemy zjednoczenia naszego całego narodu pod biało-czerwonym sztandarem 

Prezydent Andrzej Duda w odczytanym liście zapowiedział na 19 października obchody Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych.

Źródło TV TRWAM / PAP

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nasum
nasum
4 lat temu

Sukienkowy prowokuje do wojny domowej? W tej sukience nie zdąży uciec przed kulami 😀

Stefan Szydłowski
4 lat temu

Uwaga , dać małpie brzytwe to sie pochlasta , może to sposób