fbpx

Ofiary Piotrowicza – to niedopuszczalne. Terlecki – przedstawił kandydatów do TK.


1.3k
Subksrybuj nas na Google News
P

iS to partia pełna paradoksów. Miała być pokora i praca, a jest bałagan, złodziejstwo, mafie i kolejne premie. Miała być walka z pozostałościami komunizmu, a zmienili tylko nazwy ulic. Hasła zerwania z nepotyzmem i kolesiostwem w spółkach Skarbu Państwa, przynoszą tylko kolejnych Misiewiczów i Piotrowiczów.

– To niedopuszczalne, że osoba, która ma tyle na sumieniu, będzie teraz w tak ważnej instytucji – mówi Wirtualnej Polsce Antoni Pikul.

– Nie chcę już o nim nic słyszeć, ani o jego karierze i kolejnych stanowiskach, które dostaje od PiS. Przez 30 lat miałem spokój, nie słyszałem o nim ani słowa, a teraz, gdy PiS go tak honoruje, znów wrócił ten koszmar – mówi opozycjonista.

Piotrowicz czuje się pokrzywdzony przez komunizm. „Byłem ofiarą poprzedniego systemu” Czy ofiary są tak wynagradzane?

W karach osiemdziesiątych wielokrotnie awansowany, W 1984 odznaczony krzyżem zasługi za wzorową dyscyplinę i wzorowe wykonywanie obowiązków. Był nagradzany i awansowany, choć sam zapewnia, że za pomoc opozycji spotkała go degradacja.

Obrona Księdza Pedofila “Dzieci były szczęśliwe. Nie było w tym podtekstu seksualnego”

W październiku 2018 roku sieć obiegło nagranie z 2001 roku, na którym Stanisław Piotrowicz – wówczas jako prokurator okręgowy w Krośnie – z rozmowie z mediami tłumaczył, dlaczego sądzi, że postępowanie wobec księdza powinno zostać umorzone. “Dzieci były szczęśliwe. Nie było w tym podtekstu seksualnego” – mówił wówczas.

– Składamy wniosek o Stanisława Piotrowicza, który zasłynął tym, że publicznie usprawiedliwiał haniebne działania księdza pedofila. Tłumaczył go i wręcz bronił. wszedł w buty obrońcy pedofila – mówił Borys Budka z PO.

Stanisław Piotrowicz przekonywał, że zarzuty są bezpodstawne, a w sprawie księdza z Tylawy nie podejmował żadnych merytorycznych decyzji.

Piotrowicz “wspomagał” opozycjonistów – robił to gorliwie i skrupulatnie

W listopadzie wydawnictwo “Akces” opublikowało wspomnienia Wiesława Gęsickiego, zmarłego w 2002 r. założyciela Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej. Jest tam informacja o udziale Piotrowicza w akcji przeciw antykomunistycznej Konfederacji Polski Niepodległej, której Gęsicki był członkiem.

Sprawę prowadził prokurator Stanisław Piotrowicz i “czynił to bardzo gorliwie” – twierdzi przesłuchiwany w osławionym Pałacu Mostowskich Gesicki.

Arogancja PiS i twierdzenie i tak nam nic nie zrobicie, potwierdzają się codziennie. Człowiek którego społeczeństwo odrzuciło w wyborach, pomimo zapewnień PiS będzie dalej uczestniczył w życiu politycznym. Czy Trybunał Konstytucyjne stanie się miejscem gdzie będą lądowali spadochroniarze z PiS? Czy Piotrowicz powinie zasiąść raczej przed innym trybunałem za niszczenie praworządności i sądownictwa w Polsce?

– To klęska Trybunału, klęska ustroju polskiego prawnego i klęska nas wszystkich jako Polaków, społeczeństwa. Ta instytucja traci już jakiekolwiek szanse, aby zrobić coś dobrego dla naszego ustroju – tak wskazanie przez PiS polityków jako kandydatów ocenia w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Andrzej Zoll, były prezes TK.

“To bardzo głębokie upokorzenie Trybunału Konstytucyjnego” – w tak mocnych słowach zgłoszenie Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza jako kandydatów na sędziów TK skomentował prof. Adam Strzembosz.

Źródła PAP, WP, RMF


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1.3k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
3
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments