fbpx

Oto przykład dla rządu. Pracownik ZUS mówi że to nie czas na podwyżki dla nas. “razi mnie brak uczciwości… wobec reszty społeczeństwa”


549
Subksrybuj nas na Google News

Do redakcji Gazety Krakowskiej napisał pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Chrzanowie. Uważa, że podwyżki, które planuje jego zakład – po 500 zł średnio “na głowę” to skandal. – Razi mnie brak uczciwości ze strony mojego pracodawcy wobec reszty społeczeństwa. Nadeszły ciężkie czasy dla wszystkich obywateli. Rozdawnictwo podwyżek, jest ciosem poniżej pasa dla przedsiębiorców, którzy teraz ledwo wiążą koniec z końcem – pisze pracownik ZUS.

List pracownika ZUS w Chrzanowie:

“Dzień dobry,

Piszę do Państwa z perspektywy szeregowego pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Oddziale w Chrzanowie. Ostatnimi czasy bardzo razi mnie brak uczciwości ze strony mojego pracodawcy wobec reszty społeczeństwa.

Nadeszły ciężkie czasy dla wszystkich obywateli. Rozdawnictwo podwyżek, horrendalnie wysokich w przypadku Dyrekcji (muszę wspomnieć, że nasza Dyrekcja pobiera podwójne pensje dyrektorskie – w I Oddziale ZUS w Warszawie oraz w tutejszym Oddziale) i Kierownictwa jest ciosem poniżej pasa dla przedsiębiorców, którzy teraz ledwo wiążą koniec z końcem. Ostatnio wyszły na jaw maile, które jednoznacznie sugerowały, aby pracownicy pozostali dyskretni w temacie podwyżek. Niestety reakcja społeczeństwa nie pomogła – decyzja o podwyżkach już zapadła, jednak zmowa milczenia narosła jeszcze bardziej. Zakazano nam o nich mówić, informacje zwykle są przekazywane na wydziałowych spotkaniach. W mojej rodzinie i wśród znajomych jest jednak mnóstwo osób prowadzących działalność, dlatego nie potrafię milczeć, ale z uwagi na mobbing, nie mogę pozwolić sobie na wyrażanie otwarcie swojego zdania. Na każdego pracownika na najniższym stanowisku przypada średnio do 500 zł podwyżki (teoretycznie jest to podwyżka uznaniowa), pracowników ZUS jest 40 tysięcy. Wystarczy policzyć o jakie ogromne kwoty chodzi. Myślę, że afera rozeszła się po kościach, choć to nie do pomyślenia. Ludzie zasługują na prawdę, sprawa powinna zostać nagłośniona, a przedstawiciele ZUS muszą wyjaśnić dlaczego ukrywają te fakty przed obywatelami. Tymczasem serdecznie pozdrawiam i życzę udanego wieczoru.

Pracownik jednostki ZUS w Chrzanowie”

Źródło Gazeta Krakowska

Będą podwyżki ale prosimy o zachowanie poufności przed społeczeństwem.

Średnie wynagrodzenie brutto wynosi z ZUS w zależności od oddziału to około 4150 zł. O podwyżkach pracownicy niektórych placówek dowiedzieli się z maili, a niektórzy zostali zawiadamiani tylko ustnie. W obu tych przypadkach proszono o dyskrecję i nie informowanie o zwiększonym wynagrodzeniu.

W łodzi pracownicy dostali maila takiej treści “Jesteśmy w bardzo trudnym okresie i nie będzie dobrego odbioru społecznego, jeśli do mediów przedostanie się informacja o przyznawaniu podwyżek w naszym Zakładzie

Informacja wyciekła, społeczeństwo się obruszyło, bo przecież kryzys i miały być cięcia w administracji. Nie dość na tym w kolejce po podwyżki czekają też pracownicy skarbówki, którzy z tej okazji przeprowadzili już strajk ostrzegawczy , wyłączając komputery na 15 minut wczoraj czyli 7 maja.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

549

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments