fbpx

Pancerny Banaś atakuje, zwolnił żonę szefa CBA i donosi premierowi o zanieczyszczonym Bałtyku. Premierze jak żyć ?


5 comments, 2.2k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News
B

anaś zwolnił zonę szefa CBA Iwonę Pongowską. Pracowała tam 10 lat. Nikt nie widział konfliktu interesów a dopiero nowy Banaś przeciął te więzy.

Iwona Pogonowska w NIK pracowała jako starszy inspektor kontroli państwowej i specjalista kontroli państwowej. Dalsza praca jego żony w NIK nie miała racji bytu – mówi informator Onetu.

Ciekawe że do tej pory nikomu nie przeszkadzało takie powiązanie wysokiego urzędnika NIK z szefem CBA.

Marian Banaś jak Jarosław Kaczyński nie wieży bankom i gotówkę trzyma w domu ?

Zbiegiem okoliczności kiedy CBA zaczęło badać oświadczenia szefa NIK znalazło 200 tysięcy złotych w gotówce w domu Banasia ten zwalnia żonę szefa tych służb. “Banaś nie potrafił się przekonująco wytłumaczyć z tych pieniędzy, a zeznania podatkowe i rachunki bankowe nie dały odpowiedzi” – poinformował informator “DGP”. Banaś miał twierdzić, jakoby zarobił te pieniądze w latach 80. i 90. w USA.

Dodatkowo według CBA Banaś nie wpisał do oświadczenia majątkowego darowizny dla syna opiewającej na blisko 2 mln złotych, którą wykonał po sprzedaży krakowskiej kamienicy, wynajmowanej wcześniej osobom z tzw. półświatka krakowskiego.

Marian Banaś pisze do premiera: Bałtyk może zostać zatruty

Zagrożeniem dla Bałtyku są toksyczne chemikalia, pozostające tam głównie z czasów II wojny światowej. Pismo, podpisane przez szefa NIK Mariana Banasia, trafiło właśnie do kancelarii premiera z ostrzeżeniem o grożącej nam katastrofie – podaje RMF FM.

Według kontrolerów NIK rząd nic nie robi, by zapobiec tej katastrofie. “NIK zarzuca rządzącym całkowite umywanie rąk i ucieczkę przed realnymi problemami przez instytucje, które mają dbać o bezpieczeństwo ekologiczne.” – czytamy na stronie stacji. Mowa tutaj m.in. o ministerstwie środowiska czy gospodarki śródlądowej.

Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM do kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego wpłynęło w tej sprawie pismo podpisane przez Mariana Banasia. Zawiera ono ostrzeżenie o katastrofie, która może sprawić, że życie w morzu umrze nawet na sto lat.

Poprzedni prezes NIK, Kwiatkowski stwierdził, że w Krajowym Planie Zarządzania Kryzysowego szacuje się, że uwolnienie zaledwie jednej szóstej środków chemicznych ze zbiorników zalegających na dnie Bałtyku mogłoby całkowicie zniszczyć życie w Bałtyku na ok. 100 lat.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5 comments, 2.2k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
3
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
2
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
12
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
17
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
6
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
To ja
To ja
4 lat temu

Wpadł mi w oczy błąd pisze się – nie wierzy bankom, bo od wiary a nie nie wieży

Jaaaaaaaaaaaaaa
Jaaaaaaaaaaaaaa
4 lat temu

Co za “artykuł”. Dramat. Pogonowska nie Pongowska. Żona szefa ABW a nie CBA. I ona złożyła wypowiedzenie za porozumieniem, a nie ją zwolnili.
Umiecie w logikę, intelekt i polski w ogóle?

Wojtek
Wojtek
Odpowiedź do  Jaaaaaaaaaaaaaa
3 lat temu

Czyli jak w radiu Erewań. Szczepko i Tońcio byliby zadowoleni.

zniesmaczony Krakus
zniesmaczony Krakus
3 lat temu

nie wieRZy redaktorku !

Sygnalista
Sygnalista
3 lat temu

A ja donoszę panie Banaś o bezprawnym niszczeniu przyrody w okolicach Skowronek na Mierzei Wiślanej. Kopią jekieś wielkie dziury bez zezwoleń wymaganych przepisami !