fbpx

Pancerz Mariana mógł pochodzić z ABW i od Kaczyńskiego? W MF pracują oficerowie z ABW? Michał Szczerba (PO).


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] M [/boombox_dropcap]

ichał Szczerba (PO) zadaje pytania co takiego dwa lata robił jak bardzo bliski współpracownik Banasia, Piotr Dziedzic, który przeszedł z ABW lub nawet mógł być zatrudniony na podwójnym etacie.

Nie trzeba być tu jakimś dziennikarzem śledczym aby zadać sobie pytanie – w jaki sposób służby maja kontrolować kogoś, kto sam zatrudnia funkcjonariuszy z kontrolujących służb. Prezes PiS mówił o Turcji w Polsce a tu raczej kwitnie Sycylia.

Miała być druga Ameryka, a wyszła Sycylia. Szef ABW i Banaś mieli powiązania biznesowe. Morawiecki o niczym nie wiedział pomimo, że śledztwo trwało od 2017r. ?

Jak to się stało że minister finansów, obecny premier Morawiecki przez 2 lata nie wiedział o sprawie? Jak to się stało że wiceminister Banaś nadzorował Biuro Inspekcji Wewnętrznej czyli taki mały nick w ramach resortu finansów i przez 2 lata tolerował to że jego najbliżsi współpracownicy utworzyli swoistą mafia vat-owską w sercu Ministerstwa.

Również to mnie pytać o kolejne sprawy. Chcemy pytać o pana Piotra Dziedzica obecnego wiceministra finansów, który przecież zastąpił wiceministra Banasia, ale pan Dziedzic wszyscy o tym wiemy przyszedł z ABW. Przyszedł na jesieni 2015 roku i co robił pan Dziedzic przez 2 lata będąc jednym z najbliższych współpracowników wiceministra Banasia, a prawdopodobnie na dwóch etatach również kontrolując tę sytuację i nie i nie powodując  jakichkolwiek działań w tej sprawie.

 Czy istnieje pana Piotra Dziedzica jako wiceministra finansów innego znajdzie się twój pracowników Banasia i tam tych osób, które dzisiaj są osadzone gwarantuję że tego typu sytuację w dalszym ciągu nie są tolerowane przez państwo PiS przez jego służby

Czy nie jest tak że przestępcy są po prostu chronieni i otoczeni parasolem politycznym.

Służby specjalne bez cenzury. Materiały Kuchcińskiego z 14-latką istnieją. Próba uciszenia byłego agenta.

Za obecność Maria każdego dnia odpowiedzialny jest Jarosław Kaczyński. To jest ten człowiek, który tego człowieka konsekwentnie przez 4 lata awansował najpierw z szefa służb celnych,  później na szefa administracji Skarbowej, później na wiceministra, później na ministra, a ostatecznie zrobił go szefem Najwyższej Izby Kontroli, państwowej kontroli która ma czuwać nad pieniędzmi na wszystkich a tak naprawdę widzimy że mamy do czynienia z mętną wodą mamy do czynienia z sytuacją skandaliczną.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments