fbpx

Papież: Wszyscy jesteśmy winni wojnie na Ukrainie


Flickr
Subksrybuj nas na Google News

Papież Franciszek nadal utrzymuje swoją kontrowersyjną postawę wobec wojny na Ukrainie. Od początku konfliktu głowa kościoła ani razu nie wspomniała wprost o winowajcy napaści, czym wywołuje mnóstwo kontrowersji, nawet wśród tych, którzy do tej pory łaskawie spoglądali w jego stronę. Tym razem papież apeluje, abyśmy wszyscy uderzyli się w pierwsi, gdyż “wszyscy jesteśmy winni”.

Na profilu papieża Franciszka na Twitterze pojawił się nowy wpis ws. rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jak podkreślił papież, to co się dzieje, „napawa go bólem”.

„Trzeba płakać na grobach. Nie zależy nam już na młodych? Napawa mnie bólem to, co dziś się dzieje. Nie uczymy się. Niech Pan zmiłuje się nad nami, nad każdym z nas. Wszyscy jesteśmy winni!”.

Jak dodał Franciszek, „logika wojny znów się narzuca, ponieważ nie jesteśmy już przyzwyczajeni do myślenia w kategoriach pokoju”.

„Jesteśmy uparci, jesteśmy zakochani w wojnach, w duchu Kaina” – ocenił zwierzchnik Kościoła katolickiego.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pandemia debilizmu
pandemia debilizmu
2 lat temu

Do dziś myślałem że debilem numer jeden jest Duda ale teraz ma godnego siebie debila. w końcu niedawno odwiedzil papieża. Kto wejdzie między wrony musi krakać jak i one.

Do turbokatolików
Do turbokatolików
2 lat temu

10 głównych Cech tj. grzechów głównych charakterystycznych dla państwa niedemokratycznego, nie świeckiego, w którym cała władza należy do rządowo klerykalnych radykałów religijnych. 1 Traktowanie swojej religii i takowego światopoglądu filozoficznego jako jedynie słusznego i odbieranie wolnej woli ludziom nie podzielających tej subiektywnej i stronniczej opinii. 2 Brak szacunku i łamanie przykazań dekalogu bardzo charakterystyczna cecha radykalnie religijnych katolików. 3 Turbo katolicyzm to patologia taka sama jak alkohol, przesada szkodzi uzależnionym, jego rodzinie i otoczeniu. 4 Charakterystyczna niechęć i nienawiść do ludzi o innych poglądach niż religijne. 5 Charakterystyczne brak uznania dla zasług ludzkich naukowych i technologicznych, które sa faktem, przypisywanie… Czytaj więcej »