fbpx

Paweł Kukiz apeluje do prezydenta “o niezależność od partii rządzącej”


Subksrybuj nas na Google News

Lider Kukiz’15 Paweł Kukiz apeluje w liście do prezydenta Andrzeja Dudy o wyznaczenie terminu wyborów jak najszybciej, bo zdaniem polityka, zwlekanie może spowodować wykluczenie mniejszych ugrupowań.

Jak donosi Onet za Polska Agencją Prasową, w liście do prezydenta Kukiz zwraca się z prośbą do prezydenta “o jak najszybsze wyznaczenie terminu wyborów do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej”. “Zwlekanie przez Pana Prezydenta z podjęciem decyzji o ogłoszeniu wyborów będzie oznaczać w praktyce wykluczenie z procesu wyborczego wszystkich ugrupowań poza największymi partiami” – napisał polityk.

“Uważam, i mam nadzieję, że Pan Prezydent podziela moje zdanie, że wszystkie partyjne i niepartyjne komitety wyborcze powinny mieć równe szanse. Istotą demokracji jest przecież możliwość wyboru. Ustawienie kalendarza wyborczego jedynie pod potrzeby aktualnej partii władzy niestety odbiera tę możliwość naszym rodakom. Mniejsze ugrupowania zostaną zatem wyeliminowane z gry wyborczej nie dlatego, że tak zadecydowali obywatele przy urnach wyborczych, ale jedynie z powodu zastosowania proceduralnych sztuczek” – napisał Kukiz.

“Apeluję do Pana Prezydenta o odwagę, niezależność od partii rządzącej i o jak najszybsze wyznaczenie terminu wyborów. Pozwolę sobie przypomnieć, że został Pan wybrany na Prezydenta RP głosami nie tylko wyborców obecnej partii władzy. Głosowali na Pana też ludzie popierający inne ugrupowania, w tym także część z ponad 3 milionów obywateli, którzy w 2015 r. poparli moją kandydaturę na Prezydenta RP. Obywatele oczekują, że w sprawowaniu swojego urzędu będzie się Pan Prezydent kierował dobrem wspólnym wszystkich obywateli, a nie tylko interesem partii władzy. Nie może więc Pan przyczyniać się do ograniczenia wolności wyboru, którą Polacy powinni mieć przy urnach wyborczych. To od decyzji Pana Prezydenta będzie zależało, czy przejdzie Pan do historii jako obrońca praw obywateli, czy jako grabarz demokracji i współtwórca partyjnego duopolu. Wierzę głęboko, że podejmie Pan właściwą decyzję” – napisał Kukiz.

Czy Lider jednej z bardziej znaczących partii opozycyjnych powinien apelować do Prezydenta o niezależność ? Albo ma podstawy co nie powinno mieć miejsca w żadnym cywilizowanym kraju, albo ten polityk nie wie co mówi. Ocenę zostawiam Państwu

Źródła : Onet Wiadomości . PAP


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments