fbpx

Piecha oszalał! Podziela wyrok TK, a sam “zabił tysiące nienarodzonych”. “Chcemy wypracować kompromis”


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Bolesław Piecha, były minister zdrowia, lekarz był wczoraj gościem programu TVN24. Ginekolog przyznał na antenie, że nie cieszy się z wyroku TK, niczym Jarosław Gowin. Poparł, ale nie do końca się cieszy. A przecież mowa tu o kompromisie wypracowanym 27 lat temu przez wszystkie środowiska w Polsce! – Nie za bardzo się cieszę z tego wyroku TK, ale podzielam, że tej przesłanki konstytucyjnej nie da się w żaden sposób zakwestionować. Taką mamy konstytucję i tak to ocenił TK – powiedział.

Piecha przyznał, że jako lekarz ginekolog przeprowadzał aborcje, w tym aborcję w sytuacji ciężkiego uszkodzenia płodu. W tym kontekście stwierdził:

Nie wolno zmuszać kobiety do heroizmu. Dlatego sądzę trzeba szukać jakiegoś wyjścia, żeby tę przesłankę embriopatologiczną w jakiś sposób może ograniczyć, może dodefiniować – nie wiem.

Pytany czy jako poseł i wiceszef komisji zdrowia, będzie się starał o ustawowe rozwiązanie tego problemu Piecha zapowiedział:

To nie jest tak, że my (w PiS – red.) tego nie dostrzegamy. Tak, to jest dramat kobiet, my to dostrzegamy. Zwłaszcza jeśli te wady mają charakter letalny – one są albo genetyczne, albo wrodzone. Dziś przy tym postępie wiedzy medycznej, technologii medycznej, jesteśmy w stanie to stwierdzić ze stuprocentową pewnością. Ginekolodzy, położnicy, genetycy powinni się nad tym pochylić i powinni się zmierzyć z szalenie trudnym problemem, który nazywa się embriopatologia. Obiecuję, że tym się zajmiemy – zapowiedział Piecha.

“To tylko moje zdanie”

Będę dążył ze wszystkich sił, by taki zespół powstał i żebyśmy byli w stanie wypracować pewien konsensus, żeby nie zmuszać matek chorych dzieci – które są jeszcze w łonie matki – do heroizmu. Na pewno tego nie chcemy – podkreślił.

Piecha dodał, że 35 lat temu zmienił poglądy na temat aborcji i przyznał, że wcześniej, jako lekarz ginekolog wykonał ich “około tysiąca”.

Wypowiedzi Piechy świadczą o absurdzie do jakiego dopuściło państwo polskie. Większość obywateli podziela pogląd, że dotychczasowy kompromis był najlepszym rozwiązaniem, jednak grupka “porąbanych” postanowiła zawojować świat i wprowadzić swoje chore, odrealnione zasady. Wprowadzili siłą nowe prawo, a teraz będą łaskawie szukać kompromisu. Poziom chamstwa i zepsucia tego rządu osiągnął apogeum. Nikt o zdrowych zmysłach na to nie pozwoli, dlatego trzeba protestować do skutku! Murem za Kobietami!!!!!!

źródło: tvn24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
2 lat temu

panie Piecha proszę podarawac kasę z aborcji dzieciom niepelnosprawnym…. tylko tak moze pan wymazać swoją wine a nie wykorzystywac kobiety… najpierw pan je pozbawiał płodów a teraz chce je pan zmusić do rodzenia chorych płodów bez mózgu…zeby panu odpuszczono winy? MORALNOŚĆ KALEGO? ❗❗❗
??? NIE WSTYD PANU????? ???