fbpx

PILNE. Nowe fakty- Jan Paweł II pomagał tuszować pedofilię. Watykan potwierdza.


7

Dla wielu będzie to szok i olbrzymi wstrząs. Dziś ukazał się raport powstały na zlecenie papieża Franciszka odnośnie roli jaką odegrali Karol Wojtyła i Benedykt XVI w sprawie zarzutów molestowania nieletnich i księży przez kardynała Theodorea McCarricka. Była to bardzo wpływowa postać Kościoła w USA, a przy okazji dobry znajomy Jana Pawła II od lat 70-tych. Wnioski z raportu stawiają w bardzo złym świetle Ojca Świętego. Jakby tego było mało, bracia Sekielscy zapowiedzieli powstanie filmu dokumentalnego o udziale JP2 w procederze ukrywania pedofilii wśród duchownych.

https://twitter.com/MarekSekielski/status/1326175692514603010

Na przełomie wieków do Watykanu zaczęły docierać niepokojące sygnały, płynące od arcybiskupa Nowego Jorku Johna O`Connora.

Ostrzegał on, że jest wiele doniesień odnośnie haniebnej działalności McCarricka wobec nieletnich, a jego nominacja na metropolitę waszyngtońskiego może wywołać skandal. W pierwszej chwili Jan Paweł 2 wycofał się z nadania mu awansu, jednak szybko zmienił zdanie. Wystarczył do tego jedynie list podejrzanego o pedofilię, w którym zaprzeczył stawianym zarzutom. To tak jakby sędzia pytał w sądzie oskarżonego: “Czy przyznaje się Pan do winy? Nie. – Okey, niewinny.” Bez nawet próby weryfikowania i badania okoliczności. Sprawą zainteresował się na poważnie kilkanaście lat później papież Franciszek. W wyniku przeprowadzonego śledztwa usunął go ze stanu duchownego.

Watykan przyznaje, że zmarły papież Jan Paweł II został ostrzeżony przed roszczeniami o nadużycia wobec Theodore’a McCarricka, ale i tak uczynił go arcybiskupem Waszyngtonu

Trudno podejrzewać, żeby raport był prowokacją, bo stoi za nim Stolica Apostolska, a nie liberalne media.

Niestety nie są to pierwsze doniesienia wobec działalności Karola Wojtyły w tym zakresie. Kilkukrotnie promował on wysokich dostojników Kościoła, mimo pojawiających się wobec nich zarzutów. Skrajnym przypadkiem był kardynał Hans Groër, któremu przypisuje się zgwałcenie nawet 2 tysięcy chłopców. JP2 wstrzymał dochodzenie w tej sprawie, bez próby wyjaśnienia jego roli w procederze. W najbliższym czasie możemy się spodziewać kolejnych szokujących doniesień. Bracia Sekielscy są znani z tego, że ich filmy są dobre warsztatowo, bez szukania taniego poklasku.

Źródło CNN


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

7

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
7
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
3
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
13
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
7
NIE WIERZĘ