fbpx

PiS chce konfiskować majątki bez wyroku sądu. Dociskania śruby ciąg dalszy.


1 comment, 10.9k

Ministerstwo Sprawiedliwości na czele z Ziobro przygotowało projekt tzw. „konfiskaty prewencyjnej”. Według niego państwo może przejmować majątki (ruchomości, nieruchomości), które były w posiadaniu oskarżonego o udział w grupie przestępczej w ciągu pięciu lat. Nie ważne kto będzie aktualnie ich właścicielem – informuje „Gazeta Wyborcza”.

“Podejrzani” właściciele będą musieli udowadniać skąd mają zabrany przez skarb państwa majątek. Zgodnie z tym prawem majątki będą mogły więc tracić osoby, wobec, których nie toczy się żadne postępowanie karne.
Przeciwko nowemu prawu protestuje Rada Przedsiębiorczości, do której należą najważniejsze polskie organizacje biznesowe m.in Pracodawcy RP, Polska Rada Biznesu, Konfederacja Lewiatan, Związek Rzemiosła Polskiego, Związek Banków Polski, BCC.

Ministerstwo Sprawiedliwości obłudnie tłumaczy „Gazecie Wyborczej”, że nowe przepisy „są zgodne z konstytucją i nie uderzają w uczciwych przedsiębiorców. Wręcz przeciwnie – przyczyniają się do bezpieczeństwa obrotu gospodarczego i uczciwej konkurencji”.

To kolejne prawo, które próbuje wprowadzić PiS, które może posłużyć do walki z przeciwnikami politycznymi rządu PiS albo z przedsiębiorcami, którzy protestują przeciwko działaniom rządu.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 10.9k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
5
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
9
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
E1946
E1946
2 lat temu

To niech Ziobro skonfiskuje majatki ,zlodziejskie piss.