fbpx

Rząd planuje zabrać ulgę podatkową samotnym matkom


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Decydenci z Nowogrodzkiej wykazują się olbrzymią inwencją, tworząc nowe prawo podatkowe. Proponowane przepisy Nowego Ładu liczą ponad 600 stron i są tak skomplikowane, że nawet eksperci nie potrafią się w nich odnaleźć. Jednak najnowsza koncepcja mogła wprawić w osłupienie miliony rodziców, wychowujących swoje dzieci bez wsparcia partnera. Samotne matki i ojcowie mają stracić możliwość rozliczania się z wraz z potomstwem, tracąc na tym finansowo.

Powrót do przeszłości

Dzisiejszy pomysł rozgrzał internet i wywołał olbrzymie emocje komentujących. Intencją autorów ma być rzekome ograniczenie fali rozwodów wśród najlepiej zarabiających. Pytanie dlaczego wybrali sobie akurat najbardziej pokrzywdzoną grupę społeczną, która już i tak wyjątkowo dostała od życia i musi tyrać podwójnie, żeby zapewnić przyzwoity byt własnym pociechom? Na pierwszy rzut oka wydaje się, iż to kolejny ukłon w kierunku Kościoła, trudno znaleźć jakiekolwiek inne logiczne uzasadnienie.

Rządowe plany wywołały powszechne oburzenie, jednak są dość spójne z wizją katolickiej rzeczywistości, promowaną przez rząd. Samotni rodzice byli też na celowniku komunistów w PRL. Wykluczenie samotnych matek w życiu codziennym i w debacie publicznej tego czasu stanowiło regułę. Czy czeka nas powtórka sprawdzonych praktyk? Wszystko wskazuje, że niestety tak.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments