fbpx

PiS chwali niższy wiek emerytalny. Teraz musi dopłacać emerytom policjantom żeby tylko pracowali dalej. I to nie mało dopłacać.


1 comment, 6

Wybory w Polsce wygrywa się populistycznymi nieprzemyślanymi hasłami, za które później nie płacą politycy tylko społeczeństwo.

PiS między innymi obniżeniem wieku emerytalnego wygrał wybory, kiedy cały świat podnosi wiek emerytalny. Czyżby cały świat się myli a tylko rządzący w Polsce maja rację? Dziś weszła ustawa według której funkcjonariusz, który – zamiast odejść na emeryturę – zdecyduje się pozostać w służbie, uzyska dodatek motywacyjny

Z obniżenia wieku emerytalnego wyłączono rolników, nie przewidziano katastrofy w innych sektorach, takich jak np. służby mundurowe.

Pragnę wyrazić wielką radość, że ten ważny i oczekiwany przez funkcjonariuszy służb mundurowych projekt został przyjęty w takim konsensusie – powiedział szef MSWiA, Mariusz Kamiński

Zgodnie z ustawą funkcjonariusz Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej, który, zamiast odejść na emeryturę, zdecyduje się pozostać w służbie, uzyska dodatek motywacyjny. Będzie on przyznawany zamiast emerytury: po 25 latach służby w wysokości 1,5 tys. zł brutto miesięcznie, a po 28,5 latach służby w wysokości 2,5 tys. zł brutto miesięcznie.

Nie wiadomo czy to zmieni sytuację w Policji, ponieważ na dzień dzisiejszy brakuje około 7 tysięcy funkcjonariuszy. PiS chwali się nowymi komisariatami które świecą pustkami, bo większość policjantów pilnuje demonstrantów we wszystkich większych miastach w Polsce. Policja nie cieszy się teraz zbyt dużym autorytetem społecznym, ciągłe obniżanie kryteriów przyjęć zbiera już swoje żniwo. Coraz częściej słyszymy również o nieuzasadnionych przypadkach użycia broni nawet pod wpływem alkoholu, oraz wielu przypadkach pospolitych przestępstw popełnianych przez Policjantów.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 6

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
probus
probus
2 lat temu

Jeszcze kilka lat temu policja mogla cieszyć się szacunkiem społeczeństwa. Smutne jest to co teraz dzieje się i do czego jest wykorzystywana. Może nie wszyscy robią to z włąsnej woli.