fbpx

PiS-owskie trolle współpracują z armią Trumpa. “Bronią każdego fake newsa…”


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Liczenie głosów w Stanach Zjednoczonych dobiega końca. Faworytem do wygranej jest obecnie Joe Biden, mimo, że w debacie prezydenckiej Trump nazwał go “niczym”. Kampania obecnego prezydenta USA była niezwykle podobna do tej na naszym podwórku.

O tym, że kandydaci do najważniejszych ról w Państwie są w stanie w trakcie kampanii wyborczej powiedzieć wszystko, co im ślina na język przyniesie, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Gorzej, jeśli górnolotne słowa biją bezpośrednio w ludzi. Pamiętamy dobrze jak premier Morawiecki zapewniał. że epidemia już się kończy i nie ma co się bać jakiegoś tam wirusa. Dziś wszyscy ponosimy skutki tej lekkomyślnej narracji, w którą na tamten moment gotowy był uwierzyć sam premier.

Donald Trump jako urzędujący prezydent demokratycznego mocarstwa, mając na sobie odpowiedzialność głowy państwa, publicznie neguje fakty, nie zważając na to, że ośmiesza się w oczach większości obywateli swojego kraju. Widać tu niesamowite podobieństwo do polityki uprawianej przez PiS.

Politycy i zwolennicy PiS walczą o zwycięstwo Donalda Trumpa, jakby chodziło o ich własne. I jakby ich walka prowadzona w social mediach miała wpłynąć na wynik amerykańskich wyborów. Do bitwy stanęli ramię w ramię – publiczne media, trolle i politycy partii rządzącej. Bo koniec Trumpa to zapowiedź ich własnego końca. . pisze Newsweek

Gazeta Newsweek zaobserwowała, że w mediach społecznościowych działa wielka grupa trolli, która posiada pewne informacje dużo szybciej, niż zwykli śmiertelnicy, dzięki czemu umiejętnie stosuje retorykę spójną z przekazem ekipy Trumpa. Armia trolli odnosiła się do wszystkich fake newsów wyprodukowanych przez sztab i wielbicieli walczącego o reelekcję prezydenta USA, a także wykazała się wyjątkową znajomością amerykańskiego systemu wyborczego i prawnego – podaje Newsweek.

Więcej informacji u źródła: Newsweek.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments