fbpx

PiS przegrało głosowanie w Sejmie


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Politycy Porozumienia Gowina zagłosowali przeciw PiS, przez co Sejm wbrew rekomendacji Komisji Infrastruktury, nie odrzucił poprawki Senatu w sprawie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego. – Porozumienie nigdy nie było za podwyższaniem podatków – tłumaczy rzeczniczka Gowina.

“Parlament uchwalił ustawę zakładającą powstanie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego, który ma zwiększyć ochronę osób kupujących nowe mieszkanie w przypadku upadku firmy deweloperskiej. Chodzi m.in. o eliminację ryzyka utraty przez nabywców wpłat środków finansowych dokonywanych na mieszkaniowe rachunki powiernicze. Fundusz mają zasilać składki płacone przez deweloperów” – podaje Onet.

Sejm poparł poparł poprawkę, która zmierza do obniżenia maksymalnych stawek procentowych, według których ma być wyliczana wysokość składki na Deweloperski Fundusz Gwarancyjny (z 2 proc. na 1 proc. oraz z 0,2 proc. na 0,1 proc.). Senat uzasadniał, że poprawka ta uwzględnia podnoszone w debacie argumenty, iż zaproponowane wcześniej w ustawie stawki są zbyt wysokie – informuje Onet.pl

Za przyjęciem tej poprawki głosowało 11 posłów Zjednoczonej Prawicy, w tym politycy Porozumienia m.in. Jarosław Gowin, Marcin Ociepa, Andrzej Gut-Mostowy, Iwona Michałek, Wojciech Murdzek czy Magdalena Sroka.

Rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka wyjaśniła w rozmowie z PAP, że “Porozumienie nigdy nie było za podwyższaniem podatków i tutaj, w tym przypadku również uznaliśmy, że ta poprawka będzie słuszna dla środowiska”.

Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
7
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments