fbpx

PiS składa wniosek do TK w sprawie zgodności z TSUE. Będzie kolejny – czy UE została utworzona zgodnie z prawem?


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Parlamentarzyści PiS domagają się stwierdzenia niekonstytucyjności przepisów umożliwiających TSUE kontrolę prawa krajowego i stosowanie środków tymczasowych. Kolejne wnioski, mogą już tylko doprowadzić do ogólnego stwierdzenia, że prawo w Polsce nie będzie respektowało zasad funkcjonowania UE.

Wnioskodawcy chcą zbadania zgodności z konstytucją trzech przepisów Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej, dotyczących uprawnień Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Posłowie PiS chcą stwierdzenia niekonstytucyjności przepisów, które w zaskarżonym rozumieniu uprawniają Trybunał Sprawiedliwości UE do m.in. nakazania w ramach środków tymczasowych określonego ukształtowania składu, uprawnień i kompetencji oraz zawieszenia funkcjonowania konstytucyjnych organów krajów członkowskich w szczególności sądów.

Posłowie PiS chcą też stwierdzenia niekonstytucyjności przepisu prawa unijnego, który uprawnia TSUE do kontroli przepisów krajowych dotyczących kształtowania składu, sposobu powoływania i kompetencji organów państw członkowskich, w szczególności sądów.

Michał Wawrykiewicz : Absurd goni absurd. Kolejny wniosek do atrapy TK, żeby im potwierdził, że wyroki TSUE można lekceważyć. Przedwczoraj organ J.Przyłębskiej powiedział, że wyrok ETPCz jest nieistniejący. Teraz powie, że TSUE też w zasadzie nie istnieje… Gdzie my jesteśmy?

Leszek Miller : Wniosek posłów PiS do tzw. TK o zbadanie uprawnień TSUE do kontroli prawa krajowego i stosowania środków tymczasowych w sprawach sądownictwa. Wyciekają maile obnażające nieudolność władzy, wraca Tusk, to trzeba rozgrzać wojnę z Unią Europejską.

Zbigniew Hołdys : Czy posłowie PIS złożyli już do Trybunału Pani Przyłębskiej zapytanie o to, czy TSUE jest legalny? I czy w ogóle UE została utworzona zgodnie z prawem?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments