fbpx

PiS umorzył śledztwo, bo Pani prokurator chciała przesłuchać premiera, marszałka Sejmu i prezesa PiS.


Subksrybuj nas na Google News

Po kilku godzinach od decyzji pani prokurator Ewy Wrzosek, wiceszefowa prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów Edyta Dudzińska w podskokach przejęła i umorzyła śledztwo ws. realizacji wyborów prezydenckich w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak twierdzi prokurator Ewa Wrzosek:

Gdy ja opuszczałam pracę, kończyłam swoje obowiązki, pani prokurator Dudzińskiej nie było w prokuraturze

Wedle ustaleń „Wyborczej” wynika, że w prokuraturze zdarzyły się w czwartek prawdziwe cuda. Po kilku godzinach postanowienie o wszczęciu śledztwa zmieniono. Decyzję o umorzeniu podjęła Edyta Dudzińska, zastępca szefa prokuratury rejonowej. To ona – według naszych źródeł – błyskawicznie przejęła śledztwo prokurator Ewy Wrzosek, nie informując jej o tym, i umorzyła sprawę. Tyle że według informatorów “Wyborczej” Dudzińskiej nie było w czwartek w prokuraturze. Pojawiła się, gdy prokurator Wrzosek wyszła już z pracy.

Trzeba przyznać, że wiceszefowej prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów Edycie Dudzińskiej należy się order strusia za błyskawiczne zapobiegnięcie wszczętych postępowań przeciwko swoim przełożonym bo jak mniemamy decyzja musiała zapaść z góry.

Podstawą prawną złożonego powiadomienia, który wpłyną przez osobę prywatną był art. 165 par. 1 pkt 1 kodeksu karnego”Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej podlega karze pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat.” – Ta kara może być surowsza – nawet do 12 lat – jeśli wynikiem działań będzie śmierć.

W sprawie mogli być przesłuchani prezes PiS Jarosław Kaczyński, Jacek Sasin i premier Mateusz Morawiecki.

Chciałbym bardzo zobaczyć to umorzenie. Nie wierzę, aby nawet orły “dobrej zmiany” były w stanie w tak krótkim czasie sporządzić decyzję merytoryczną. O jej sensowności nie wspominam

Prokurator Jarosław Onyszczuk ze stowarzyszenia Lex Super Omnia
Do sprawy włączyli się internauci

Wrzosek: “czasy dla rządów prawa takie bardziej trudne”

Nie mniej jednak gratulujemy postawy Pani prokurator Ewie Wrzosek za odwagę prowadzenia śledztwa i wypełnianie swoich obowiązków. Jak widać prokuratura w Polsce jest nie do ruszenia przez PiS.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tomek
tomek
4 lat temu

BŁASZCZAK oraz ZIOBRO niech publicznie wyjaśnią postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji.… Czytaj więcej »