fbpx

Pis znowu nie dostał stanowiska, tym razem człowiek Dudy w NATO.


Subksrybuj nas na Google News

Szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztof Szczerski nie zostanie wiceszefem NATO, chociaż mówiło się, że ma spore szanse. Stanowisko to obejmie Mircea Geoana, były minister spraw zagranicznych Rumunii – czytamy na oficjalnej stronie Paktu Północno-Atlantyckiego,

Widać nasze relacje z Donaldem Traumpem nie są takie jak mówi PiS. Krzysztof Szczerski sam mówili kilkukrotnie dawał do zrozumienia, że jest pewniakiem. Nie wygląda to dobrze, Unia na nie, NATO jednak na nie. To wygląda na jakąś zmowę pewnie zaraz usłyszymy od Pani Beaty Mazurek.

“Z radością ogłaszam powołanie Mircei Geoany na kolejnego zastępcę sekretarza generalnego. Jest oddanym orędownikiem więzi transatlantyckich; wniesie doświadczenie polityka i dyplomaty na to stanowisko. Będzie pierwszym Rumunem, który obejmie to wysokie stanowisko” – oświadczył Stoltenberg.

Szczerski sam mówił, że zostałem oficjalnie zgłoszony na te funkcję. Zdradzał też, że rozmawiał ze Stoltenbergiem. “Decyzję w tej sprawie podejmuje sekretarz generalny, to jest jego prerogatywa dlatego, że to jest funkcja jego bezpośredniego zastępcy” – mówił szef gabinetu prezydenta podczas konwencji programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy w Katowicach 6 lipca.

Zastępca sekretarza generalnego NATO to drugie najważniejsze stanowisko urzędnicze w Sojuszu Północnoatlantyckim. Przed Gottemoeller urząd ten pełnił również Amerykanin Alexander Vershbow.

KOMENTARZE NA GORĄCO

Marcin Bosacki Pan Szczerski nie dostanie funkcji z-cy sekr. generalnego NATO. Pani Szydło i pan Krasnodębski nie dostaną stanowisk w Europie. Polska nie dostanie 100 mld w kolejnym budżecie UE. Więcej dowodów, że ekipa PiS nie pasuje do Zachodu a Polska na tym traci?


Elżbieta .W odpowiedzi do Europa widzi, świat widzi i rozumie jak bardzo Pis nie uznaje demokratycznych standardów, jak łamie prawo i praworządność,a w Polsce suwerenowi to obojętne.Porażająco niska jest świadomość obywatelska i brak wiedzy, że na 500+ nie jest za darmo,a dodatk. ceną będzie brak wolności.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Źródło NATO.INT


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments