fbpx

Pisowcy podziwiali wagony z klimą, a pasażerowie musieli dusić się w lipcowym skwarze.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

PKP IC postawiła kilkuminutowy komfort VIP-ów ponad trwającą 2 godziny i 13 minut podróż pasażerów w wagonach bez klimatyzacji w lipcowy upalny dzień.

14 lipca PKP Intercity zorganizowała konferencję prasową chwaląc się rozpoczęciem modernizacji stacji Zaleskie Łegi w Szczecinie. Warta 90 mln zł inwestycja – w połowie finansowana jest z funduszy Unii Europejskiej. Aby zaproszeni goście czuli się komfortowo w wagonach przy żarze lejącym się z nieba zapewniono specjalną lokomotywę z agregatem do klimatyzacji.

Tymczasem do składu pociągu jadącego do Kołobrzegu musiała być podstawiona inna lokomotywa bez sprawnego klimatyzatora, ponieważ klima potrzebna była do wyższych celów i miała zadbać o komfort uczestników konferencji prasowej. Uczestniczący w wydarzeniu goście – w tym poseł PiS Leszek Dobrzyński i wojewoda Zbigniew Bogucki, mieli okazję wejść do wagonów i podziwiać komfort podróżowania w nich. W tym samym czasie pasażerowie pociągu do Kołobrzegu musieli dusić się w nieklimatyzowanych wagonach w lipcowy upalny dzień. Na co dzień tę trasę obsługuje właśnie ta lokomotywa, która nagle dostała inne zadanie. 14 lipca owa lokomotywa została na Zaleskich Łęgach, by chłodzić wagony dla VIP-ów

PKP IC tłumaczy to tak: „14 lipca br. lokomotywa SU-42, która miała obsługiwać połączenie IC Swarożyc, doznała awarii jednego z dwóch agregatów prądotwórczych. W tej sytuacji jej wykorzystanie do prowadzenia pociągu mogło spowodować ryzyko defektu w czasie przejazdu z pasażerami i utratę zasilania w całym pociągu”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments