fbpx

,,Pod rządami PiS sytuacja osób starszych i niepełnosprawnych coraz bardziej się poprawia”- Morawiecki podczas spotkania z seniorami


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] P [/boombox_dropcap]

remier Rządu Mateusz Morawiecki odwiedził  seniorów w Domu Pomocy Społecznej “Prząśnik” w Brenniku. Były życzenia na nowy rok, a także rozmowy o Polsce i przyszłości.

To już kolejna wizyta Mateusza Morawieckiego w tym regionie. Tym razem spotkał się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej  w gminie Ruja oraz lokalnymi samorządowcami. Premierowy towarzyszył m.in. wojewoda Jarosław Obremski.

– Chciałbym, żeby ta jesień życia była dla państwa złota jesienią. Ważne jest to, czy państwo troszczy się odpowiednio o osoby starsze, o swoich seniorów, o osoby z niepełnosprawnościami –

 mówił podczas spotkania Mateusz Morawiecki.

Szef rządu stwierdził,  że pod rządami PiS sytuacja osób starszych coraz bardziej się poprawia, ale partia Jarosława Kaczyńskiego chce, by by było jeszcze lepiej..

Partia Jarosława Kaczyńskiego chce, by by było jeszcze lepiej..   czyli PRL 2.0

. – Trzeba też zadbać o teraźniejszość, zadbać o tych, którzy budowali podstawy naszej przyszłości, czyli o naszych emerytów, o naszych seniorów, o osoby, które dzisiaj potrzebują wsparcia, wyciągniętej ręki ze strony państwa –

 powiedział premier.

– Chcę państwu z tego miejsca zadeklarować, że te deficyty, które wcześniej były, chcemy redukować. Chcemy, żeby rzeczywiście w jesieni życia, ludziom było łatwiej –

obiecywał Morawiecki. Jak podkreślił, jednym z elementów poprawy sytuacji osób starszych jest 13. emerytura wprowadzana przez jego rząd.

– Będzie kolejna „13”, oczywiście i w kolejnych latach również, po to, aby trochę złagodzić, ułatwić życie seniorom

– poinformował szef rządu.

– Rok 2019 to taki potrójny impuls finansowy dla seniorów. W roku 2020, po rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą, zdecydowaliśmy się na waloryzację kwotową emerytur, czyli o co najmniej 70 zł. Kolejny impuls to emerytura plus, czyli trzynaste świadczenie, które emeryci otrzymają również w roku 2020. Trzeci z impulsów to niższy PIT, czyli obniżenie go z 18 do 17 proc. – 

dodał premier.

Mateusz Morawiecki zapewniał też, o ciągłym uszczelnianiu systemu podatkowemu, dzięki czemu można wspierać też seniorów. 

– Chciałbym wszystkim seniorom podziękować i życzyć zdrowia. Chcę, żeby domy seniora były jak najlepiej wyposażone. Szczęśliwego Nowego Roku –

– dodał premier  

Ponad pięć milionów złotych, domy i mieszkanie – to majątek premiera Mateusza Morawieckiego. Morawiecki jest najbogatszym szefem rządu w polskiej historii.

5,1 mln zł to środki pieniężne, które zgromadził premier.Ponadto :dom o powierzchni 150 metrów kw.- Jego wartość to ok. 1,9 mln zł. ,mieszkanie o powierzchni 72,4 metrów kw. o wartości ok. 1,1 mln zł.,kolejny dom, tym razem o wielkości około 100 metrów kw., położony na działce o powierzchni ok. 3100 m kw. Wartość tych nieruchomości to 3-3,5 mln zł., połowa własności szeregówki o powierzchni 180 metrów kw.Przybliżona wartość połowy tej nieruchomości to ok. 600 tys.

Z tytułu wynagrodzenia KPRM otrzymał ponad 208 tys. zł.

Gdzie Ty chłopie masz honor? -pytają internauci

Przypomnę  ,że sławna 13 emerytura  to pieniądze zabrane  z Funduszu Solidarnościowego. wcześniejsza nazwa

 Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych

z nazwy ,,wykasowano ” niepełnosprawnych ” , żeby za pieniądze z funduszu móc spełnic obietnice  wyborcze PiS.  

Podwyżki emerytur : nie wiadomo  śmiać  się czy płakać ?

Ostateczny wskaźnik waloryzacja emerytur i rent w 2020 r. poznamy dopiero na przełomie stycznia i lutego 2020 r. Waloryzacja według prognoz rządu ma wynieść 3,24 proc. Oznacza to zatem, że

najniższa emerytura, która dziś wynosi 935 zł na rękę, powinna wzrosnąć o 28,71 zł.

Dodatkowo seniorzy skorzystają również z obniżki PIT do 17 %, ponieważ od swych świadczeń płacą podatek.

Obecna emerytura na rękę -> Kwota podwyżki

 • 935 zł – 39,66 zł
 • 1000 zł – 43,13 zł
 • 1100 zł – 47,63 zł
 • 1200 zł – 52,12 zł
 • 1300 zł – 56,62 zł
 • 1400 zł – 61,11 zł
 • 1500 zł – 65,61 zł
 • 1600 zł – 70,27 zł
 • 1700 zł – 74,76 zł
 • 1800 zł – 79,25 zł
 • 1900 zł – 83,75 zł
 • 2000 zł – 88,24 zł

Poprawa sytuacji  w medycynie?

 Czy pan premier miał na myśli  likwidacje  oddziałów geriatrycznych , przeprowadzaną  w ramach reformy służby  zdrowia , czy może podwyżki cen leków?

Z 3,20 zł do kilkuset, a nawet powyżej tysiąca złotych – podwyżki cen leku podawanego po przeszczepie skłaniają pacjentów do rozważania, czy nie wycofać się z listy oczekujących na transplantację.

Aribit( lek  dla chorych na schizofrenię) podrożał z 12 do 56 zł, a Aripilek wzrósł z 9 do 36 złotych. Zdrożały też lekarstwa na padaczkę: Symetra (do 20 zł) oraz Keppra (do 269 złotych). Wzrosły również ceny leków na raka prostaty: Eligard – z 83 do 116 złotych oraz Diphereline SR z 42 do 59 złotych. I wiele innych .Lista jest długa – obejmuje ponad 650 pozycji

Tomasz Samborski, pacjent po przeszczepie nerki w rozmowie  z dziennnikarzem , nie kryje rozgoryczenia:

Żyję z renty, a co miesiąc muszę wydać na leki 850 zł. Najdroższy jest lek immunosupresyjny, który zapobiega odrzutowi przeszczepu, i muszę go brać do końca życia. Kosztuje 440 zł za opakowanie. Ta kwota mnie przeraża. Powinniśmy mieć te leki za darmo, a one cały czas drożeją.

– Do tej pory moje lekarstwo kosztowało 97 zł. Teraz aż 250 zł. To kwota po refundacji! 

– żali się Czytelniczka ,która od lat wykupuje w aptece exelon. To preparat na choroby przewlekłe, jakimi są Alzheimer i Parkinson. Chory musi stale go przyjmować, jeśli chce w miarę normalnie funkcjonować. 

Czytelnicy nie kryją oburzenia :

-Panie Morawiecki, takie bajki może Pan opowiadać osobom nie mającym pojęcia, jak działa DPS. Obniżyliście wskaźnik zatrudnienia do 04. Ludzie w Domach Pomocy Społecznej się starzeją i są bardziej niesprawne w zasadzie stają sie osobami leżącymi, przy których opieka jest większa. Śmie Pan twierdzić, że Rząd Pis-u pomaga. Wstydu Pan nie ma. Oszukujecie tylko po to aby utrzymać własne stołki a ludzi starszych i niepełnosprawnych macie głęboko w d…..

– Panie Morawiecki niech nie robi Pan wody z mózgu ludziom starszy. Jak do tej pory to poprawianie tylko sobie. Jestem osobą starszą mam 1780 zł emerytury a w tym roku na leki wydałem 6500 zł to jest pomoc ?

Komentarze czytelników :

Dodane przez co do premiera, w dniu – 29-12-2019 11:24

– O ile pamiętam, jednym z zarzutów do poprzedniej władzy był zarzut o rządach banksterów. Takim banksterem jest obecny premier co do majątku którego są poważne wątpliwości jak choćby “kupno” działek od diecezji.  
Pinokio – tylu kłamstw ile słyszeliśmy z ust tego karierowicza to chyba tylko Gomułka wyrzucił z siebie. Przyjechał z opłatkiem, który zapewne jako pierwszy wypiekał z mąki ryżowej trzymanej w miseczce.
Obserwator – odezwało się serce ORMO-wca. Uprzejmie dostarcz listonoszu.
Emerytura – ja dodatkowej emerytury nie otrzymałem bo to co dostałem to ochłap wyborczy czego dowodzi wpis emerytki. W ty samym czasie gdy dostawałaś tę niby dodatkową “emeryturę” w wysokości 880 zł to ten sam premier chapnął 60 tysięcy dodatkowej pensji. Połasił się na 70 tys. a taki niby biedny milioner.  
Przyjazd do Brennika – Gierek tez jeździł po wioskach i zakładach pracy, obecna władza pełnymi garściami czerpie z czasów słusznie minionych. Tak, ludzie są najważniejsi bo mają zap..lać za miskę ryżu


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments