fbpx

Podatek od psa w 2021. To z miłości do zwierząt prezesa rząd wprowadził ogromne podwyżki?


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Rząd podwyższył podatek od psa do najwyższej możliwej kwoty. Jednak jak wiadomo, to władze samorządowe decydują czy wprowadzą tę kwotę w swoim rejonie. Ministerstwo Finansów podało maksymalną cenę, jaką może być pobrana od właścicieli czworonogów. W 2021 roku będzie to 130,30 zł. W porównaniu do roku poprzedniego gdzie było to 125,40 zł, różnica jest bardzo duża.

Jeżeli masz psa, musisz zapłacić za niego do 30 kwietnia 2021 roku. Pieniądze należy wpłacić na konto gminy, ale wcześniej trzeba sprawdzić, czy w twojej gminie kwota jest maksymalna, czy mniejsza.

Jeżeli twój pies pojawi się w drugiej połowie roku, kwota jest podzielona na pół. Jak wiadomo, właściciele psów asystujących nie muszą się martwić o kwotę podatku, ponieważ są z niej zwolnieni. Kogo jeszcze rząd ułaskawił ? Osoby starsze, które skończyły 65 lat, personel dyplomatyczny, a także rolnicy, ale muszą mieć więcej niż dwa psy.

Podatek od psa i nie tylko

Podatek od psa to niestety niejedyny podatek, który w tym roku wzrasta. Ostatnio bardzo głośno słychać o dodatku cukrowym, który skutecznie podwyższa ceny napojów gazowanych czy podatek od tzw. ,,małpek”. Wzrośnie także podatek od nieruchomości czy środków transportowych. Niedługo dodadzą nam także podatek od oddychania.

Źródło: radio zet


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ