fbpx

Policja jest przygotowana na interwencje. Sylwester u Kaczora aktualny?


5
Subksrybuj nas na Google News

Już ponad 13 tysięcy osób zdeklarowało swój udział w wirtualnym sylwestrze pod domem wiceministra. Policja na bieżąco śledzi poczynania internautów oraz bada ogólnospołeczne nastroje. Istnieje realna obawa, że internetowa zabawa może posunąć się za daleko, a
w nocy 31 grudnia 2020 tłumy ruszą na Żoliborz.

Żart czy realny plan?

To pytanie, zadał sobie chyba każdy kto natknął się na wydarzenie. Z jednej strony zabawny, ironiczny opis imprezy wskazuje na to że może to być żart. Z drugiej strony ulica Mickiewicza 49 stała się ostatnio jednym z najczęściej odwiedzanych tłumnie miejsc. I to nie przez przypadkowych spacerowiczów, ale sfrustrowanych decyzjami rządu obywateli. Jarosław Kaczyński nie może spać spokojnie. Szczególnie wtedy, gdy w pobliżu rezydencji skanduje dziesiątki tysięcy osób, a ulica powtarza echo znanego polskiego szlagieru….JE**Ć PIS….

Rzecznik Komendanta Głównego policji przyznał że nie można bagatelizować sytuacji. “Nigdy nie wiemy, jak ludzie zareagują, dlatego jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność” – powiedział rzecznik KGP Mariusz Ciarka. Policjant stwierdził również że obecnie wprowadzone zakazy sylwestrowe są jak najbardziej legalne powołując się na nowelizację ustawy covidowej, a także nowelizacje kodeksu wykroczeń.

“Warto zaznaczyć, że te przepisy nie są czymś nowym, nie tylko dla policji, ale również dla obywateli. Przez ten okres 10 miesięcy stanu epidemii w Polsce, w kwietniu i maju zaistniała również sytuacja, gdy w rozporządzeniu Rady Ministrów określono sposób przemieszczenia się tylko w celach służbowych, zawodowych oraz ze względu na ważne potrzeby życiowe. Nie jest to więc zaskakujące” – dodaje Mariusz Ciarka

Dla nas zaskakujące jest natomiast to, że policja w dalszym ciągu nie widzi problemu z niezgodnymi z Konstytucją decyzjami rządu. Przypomnijmy, że Konstytucja to najwyższy akt powszechny obowiązujący w Rzeczypospolitej Polskiej. Zgodnie z art. 52 ust. 1 Konstytucji „każdemu zapewnia się wolność poruszania po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej”, dalej w art. 52 ust. 3 wolność ta może podlegać ograniczeniom określonym w ustawie. Zakaz przemieszkania się w noc sylwestrową od godz19.00 do 6.00 to absurd.

https://naszapolska.pl/2020/12/20/radca-prawny-zakaz-przemieszczania-sie-w-noc-sylwestrowa-bedzie-bezprawny/?fbclid=IwAR0VPGGiUakhEXlmT8SqaOiiraLmJ-z_4wOOW9kgSaLL3Abyg176p76uX74

Ograniczenia wolności poruszania może nastąpić tylko przez wprowadzenie STANU KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ ZGODNIE Z ART. 233 UST. 1 KONSTYTUCJI: w stanie klęski żywiołowej można ograniczyć prawa określonej w art. 52 ust. 1 (wolności poruszania się). Do tego jednak polskie władze nie są skore, ponieważ wiązałoby się to z koniecznością wypłacania odszkodowań. Nie ukrywajmy, że państwa Polskiego zwyczajnie na to nie stać. Czy to jest powód do tego, aby ignorować konstytucje?

Jarosław Kaczyński powinien zacząć szykować się na “imprezę”?

Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia w kraju, niczego nie można być pewnym. Również tego, że facebookowe wydarzenie “sylwester u Kaczora” to żart. Nie wiadomo jak zareagują zamknięci w domach ludzie, którym przypomni się wizja spędzenia “Sylwestra z Jednynką”….

Sylwester TVP odbędzie się mimo śmiertelnej pandemii! Wśród gwiazd m.in. Martyniuk

Wątpliwość i chaos wokół Sylwestra. “Ograniczenie na poziomie kilkunastu godzin…”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments