fbpx

Policja masowo buntuje się w sprawie marszu 11-go listopada. “W większości będziemy na L-4”


1 comment, 4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Jak podaje “Gazeta Wyborcza” Komenda Główna Policji ma nie lada problem z kadrami, które miały by zabezpieczać marsz 11-go listopada. “Wolę dziesięć razy ochraniać kobiety ze strajku kobiet niż bojówkarzy ze Straży Narodowej” – powiedział Gazecie jeden z funkcjonariuszy prewencji. Z informacji, które podawaliśmy w zeszłym tygodniu wynika, że dla funkcjonariuszy przeznaczona jest dodatkowa pula premii, jednak to zdaje się nie przekonywać mundurowych. “W większości będziemy na L-4. Niech politycy sami ochraniają takie wydarzenia. Najpierw doprowadzają do konfliktów, żebyśmy my stali się później mięsem armatnim” – dodał jeden z policjantów.

Prezydent Rafał Trzaskowski zadeklarował, iż z powodów epidemicznych Marsz Niepodległości jako wydarzenie cykliczne – nie może się odbyć. Po tych słowach wśród rzeszy prawicowych działaczy pojawił się wielki szum.

„Wydarzenie jest zgłoszone, więc jako miasto możemy podjąć kroki. W pandemii, gdy mamy negatywną opinię Sanepidu, zawsze zakazujemy zgromadzeń i do tej pory sądy te zakazy podtrzymywały. Wyjaśniam też, że w sytuacji wydarzeń spontanicznych rozwiązać je może Policja, nie urząd” – napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Policjanci nie wiedzą na czym stoją

Niejasna sytuacja z marszem powoduje nerwowe reakcje policji.

Z jednej strony dostajemy sugestie od władz Warszawy, że będą nalegać, abyśmy marsz rozwiązali, a z drugiej mamy sugestie od władz państwowych, aby na narodowców spoglądać pobłażliwie. Tu już więc nie chodzi o bezpieczeństwo, ale o politykę. W tej sytuacji najlepiej pozostać w domu – słyszymy od warszawskich policjantów.

Duża ich część nie zamierza ochraniać marszu i przyznaje wprost, że pójdzie na zwolnienie chorobowe. Oprócz nacisków politycznych boją się też o zdrowie.

Nie chodzi tylko o nas samych. Za każdym razem, jak wracamy z zabezpieczenia protestów, boimy się, że zakazimy żony i dzieci. Poza tym w marszu 11 listopada nie będą szły mamy ze strajku kobiet, tylko kibole zdolni do wszystkiego – dodaje jeden z nich.

źródło: wyborcza.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
hogan
hogan
1 rok temu

Nie ma policji i prowokatorów nie ma zadymy, bardzo mądrze napisane że politycy wprowadzają chaos a później zrzucają ciężar na policję 11.11 widzimy sie w Warszawie !