fbpx

Polska najbardziej antysemickim krajem świata podała Liga Antydefamacyjna (ADL) z siedzibą w USA.


1 comment, 216
Subksrybuj nas na Google News
Z

najnowszego badania organizacji żydowskiej ADL. Aż 48 proc. badanych z naszego kraju ma antysemickie uprzedzenia. Najlepiej w badaniu wypadła Szwecja. Antysemityzm przejawia tam 4 proc. badanych.

Badanie przeprowadzono na 9 tys osób z 18 państw. W tym na Ukrainie i Węgrzech gdzie antysemityzm jest ciągle żywy. 

Te wyniki stanowią jasny sygnał alarmowy, że trzeba jeszcze dużo zrobić w kwestii edukacji dużej części populacji w tych krajach, aby zwalczyć bigoterię, a także zająć się problemami bezpieczeństwa tam, gdzie mnożą się przypadki przemocy – powiedział Jonathan Greenblatt, dyrektor generalny Ligi Antydefamacyjnej.

Badanie polegało na wybranie odpowiedzi “prawdopodobnie prawda” lub “prawdopodobnie fałsz”, na jedenaście stwierdzeń. Stwierdzenia brzmiały ; “Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad globalnymi mediami”, “Żydzi mają zbyt dużą siłę w świecie biznesu”; “ludzie nienawidzą Żydów ze względu na ich zachowanie”; “Żydzi mają zbyt dużą kontrolę w rządzie USA”

Szczególnie jedno stwierdzenie wzbudziło emocje Polaków. 74 proc. badanych zgodziło się ze stwierdzeniem, że Żydzi mówią za dużo o tym, co ich spotkało w czasie Holokaustu. 


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 216

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patrycja Pogoda
Patrycja Pogoda
7 miesięcy temu

Co za bzdury. ADL podało, że najbardziej antysemickimi krajami na świecie są kraje Bliskiego Wschodu. W Polsce antysemityzm jest niemal o połowę mniejszy niż chociażby w Jemenie. Wystarczy wejść na ich oficjalną stronę.