fbpx

Polska w czołówce najszybciej rozwijających się krajów świata


Subksrybuj nas na Google News

Według najnowszej prognozy OECD, w 2019r. Polska będzie 4. najszybciej rozwiajającym się krajem świata. Pod względem wzrostu PKB wyprzedzą nas: Indie, Chiny i Indonezja. Zgodnie z prognozą OECD Indie rozwijać się będą w tempie 7,2 proc.; Chiny w tempie 6,2 proc., a Indonezja – 5,1 proc. Polska gospodarka ma rosnąć w tempie 4,2 proc. PKB.

Wyższe od wstępnych oczekiwać tempo wzrostu PKB w pierwszym kwartale br. (4,6 proc.) sugeruje wyjątkową odporność krajowej gospodarki na zaburzenia zewnętrzne w postaci globalnego spowolnienia. W wyniku tego nastąpiła seria rewizji prognoz wzrostu PKB Polski w 2019r., podczas gdy prognozy dla gospodarki europejskiej czy globalnej są obniżane” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Prognozy wzrostu dla gospodarki podniesione

Resort zaznacza, że zgodnie z Economic Outlook OECD, prognozy wzrostu dla polskiej gospodarki w tym roku zostały… czytaj dalej


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kris
Kris
5 lat temu

To tępo dobitnie wskazuje na to, że decyzje podjmowane za rządów PO i PSL były poprawne i korzystne dla polskiej gospodarki.