fbpx

Poseł PiS chce, by wojska chemiczne pomogły z komarami


77
Subksrybuj nas na Google News

Michał Cieślak, świętokrzyski poseł z Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że pododdziały chemiczne wojska mogłyby wspomóc mieszkańców województwa w walce z komarami.

W związku z plagą komarów w województwie świętokrzyskim poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Cieślak zaapelował do wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek o wykonanie oprysków. Zdaniem polityka, powinno się do tego wykorzystać samoloty, które są przystosowane do oprysków lasów. Cieślak nie wyklucza również, że złoży wniosek o pomoc pododdziałów chemicznych wojska. Jak podkreślił, nawet powodzie, jakie miały miejsce w latach 1997, 2001 i 2010, nie doprowadziły do powstania tak wielkiej populacji komarów, z jaką obecnie mamy do czynienia. – Masowe wystąpienie owadów na terenach podtopionych uniemożliwia mieszkańcom prowadzenie podstawowych czynności gospodarskich i bytowych. Ponadto komary mogą roznosić choroby i wirusy – powiedział Michał Cieślak w rozmowie z portalem echodnia.eu.

Komary nie są jednak problem jedynie w województwie świętokrzyskim. Mieszkańcy innych regionów również skarżą się, że w tym roku jest ich wyjątkowo dużo. 

Pogoda w Polsce sprzyja niestety namnażaniu się tych owadów.

Źródło RP.PL


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

77

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments