fbpx

Posłowie opozycji przepraszają za głosowanie w sprawie swoich podwyżek


6 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Riad Haidar, Magdalena Filiks, i Henryka Krzywonos w mediach społecznościowych przepraszają za głosowanie za podwyżkami swoich pensji.

Fala krytyki i oburzenia jak spada na posłów opozycji skłoniła niektórych do przeproszenia społeczeństwa za swoje decyzje w bardzo niefortunnym czasie. Mleko się rozlało, czy to w czymś pomoże wątpię, tym bardziej że zniknęli gdzieś liderzy i korzysta z tego Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak, podgrzewając jeszcze nastroje społeczne.

Poseł Haidar krótko i zwięźle przeprosił “Kochani, Jak tylko Ustawa o podwyżkach dla posłów, senatorów i rządu wróci do Sejmu zagłosuję przeciwko. Przyznaję się do błędu w pierwszym głosowaniu. Przepraszam” – stwierdził.

https://www.facebook.com/RiadHaidar.lekarz/posts/3783109598382500

Nieco więcej argumentów przedstawiła Magdalena Filiks

Chciałbym bardzo przeprosić tych z Was, których po ludzku zawiodłam – moich wyborców. Mam pełną świadomość jakim zaufaniem wielu z Was obdarzyło mnie jesienią zeszłego roku – rozpoczęła swój wpis Magdalena Filiks i dodała –

Wiem, że nie zmienię już tego, co poczuliście i nic tego nie zmieni, ale mimo to z głębi serca przepraszam”

Posłanka opisuje dzień feralnego głosowania. Od rana źle się czuła, na tyle źle że wylądowała w szpitalu. Mogła tego dnia nie głosować w ogóle, ale uczyniła to i przeprasza że nie dopełniła wszystkich obowiązków i zawiodła nadzieje wyborców.

Oczywiście, że mogłam nie głosować wcale – co nie miałoby żadnego wpływu na wynik tych głosowań, ale poważnym błędem jest to, co zrobiłam, podchodząc bez należytej rzetelności do swoich obowiązków. To ja na skutek gorączki i pobytu w szpitalu nie dopełniłam swoich obowiązków. Oczywiście, że nic nie kosztuje odłożenie komórki na bok. Nikt nie kazał mi tego robić – pewnie nawet nikt ode mnie tego nie oczekiwał” – tłumaczy.

Prawdziwą burzę i zgorszenie wśród sympatyków KO wywołała decyzja większości posłów Koalicji w sprawie podwyżek dla polityków.

https://www.facebook.com/magdalena.filiks.3/posts/3211926132233739

Henryka Krzywonos przeprasza, ale też zaczepia Tuska

Najpierw opublikowała przeprosiny, potem je usunęła. Być może w związku z apelem do Donalda Tuska. Na swoje usprawiedliwienie tłumaczy że głosowała zgodnie z rekomendacja klubu.

Jednak skoro większość społeczeństwa uważa, że poseł na sejm ma zarabiać 80 proc. tego co zarabiał dwa lata temu, to ja się pod tym podpiszę i będę głosować za każdymi poprawkami zgłoszonymi przez Senat” – zapewniała Krzywonos.

Przyznaję także, że rzeczywiście nie jest to odpowiedni czas na podwyżki dla posłów i rządu, tak jak nie był odpowiednim czas dwa lata temu na obniżki o 20 proc. podczas hossy gospodarczej. Jednak w związku z olbrzymim spadkiem PKB w krajach Unii, apeluję także do szefa największej frakcji Unii Europejskiej – EPL Donalda Tuska o wystąpienie z projektem obniżenia o 20 proc. uposażenia europosłów i władz Unijnych. Przepraszam tych zawiedzionych” – dodała posłanka KO.

Czytaj również : Paweł Kowal ratuje opozycję. Próbuje usprawiedliwić 40% podwyżki wynagrodzeń, choć sam głosował inaczej.

Gigantyczne podwyżki dla polityków

Zgodnie z tym wynagrodzenia po podwyżce będą kształtowały się następująco:

 • prezydent – 25 981 zł, obecnie około 20 000 zł,
 • premier –  21 984 zł,
 • marszałkowie Sejmu i Senatu – 21 984 zł, obecnie około 14 600 zł,
 • wicemarszałkowie Sejmu i Senatu – 17 987 zł,
 • ministrowie – 17 987 zł,
 • wiceministrowie – 16 988 zł,
 • wojewodowie – 14 989 zł,
 • posłowie i senatorowie – 12.591 zł, obecnie 8 016,70 zł zł brutto
 •  Dodatkowo projekt wprowadza pensję dla Pierwszej Damy. Jeżeli podwyżki zostaną przegłosowane to będzie mogła liczyć na miesięczne wynagrodzenie w kwocie ona otrzymywać co miesiąc 17.987 zł.

Jeśli zmiany zostaną przegłosowane największe partie otrzymują nawet 10 mln złotych więcej. PiS dostanie rocznie zamiast 23 milionów – prawie 35. KO zamiast niemal 20 mln – prawie 30 mln zł. A dokładnie będzie to tak wyglądać:

 • PiS: 34,9 mln zł (wcześniej 23,3)
 • KO: 29,8 mln zł (wcześniej 19,9)
 • Lewica: 17,1 mln zł (wcześniej 11,4)
 • PSL: 12,4 mln zł (wcześniej 8,3)
 • Konfederacja: 10,2 mln zł (wcześniej 6,8)

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

6 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
5
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
3
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
aloese
aloese
2 lat temu

Magdaleno Filiks: skutek gorączki i pobytu w szpitalu nie usprawiedliwia was, opozycję. Wręcz przekonuje o waszej zachłanności. Ja przepracowałam ponad 30 lat opłacając składki, podatki i dziś mam głodową emeryturę. Czy o mnie pomyśleliście? “Opozycja” już mojego głosu mieć nie będzie!

Mira
Mira
2 lat temu

Czy można kogoś elegancko kopnąć w dupę ? Tak można . Tylko trzeba przytrzymać kapelusz i powiedzieć przepraszam !

lol
lol
2 lat temu

paszliwon

Dorota Sobolewska
Dorota Sobolewska
2 lat temu

Pani Krzywonos nie wystarczy rozpychac sie lokciami czas najwyzszy by zaczac myslec glowa a nie zadami .I propozycja dla pani,by czepila sie p.tramwaja a nie Tuska.Wystarczy tego chamstwa buty i pazernosci.

zażenowany
zażenowany
2 lat temu

Pani Krzywonos też się coś w głowie popsuło?! Czy może zamarzyło się na koniec ziemskiej drogi bogactwo? Szkoda bo teraz wszyscy których uważano za porządnych ludzi sami k….wa strzelili sobie nie w kolano ale w sam pusty sagan!!!! Brawo za celność!!!!

leon
leon
2 lat temu

Krzywonos puknij sie w ten pusty czerep, mocy nie załuj !