fbpx

Powstaje plan Giertycha, który może pomóc powstrzymać PiS-owskie szaleństwo


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Roman Giertych jest w trakcie tworzenia projektu ustawy, który będzie można uchwalić po przegranych wyborach parlamentarnych przez Prawo i Sprawiedliwość. Według Giertycha należy głośno zapowiedzieć, że “wszyscy policjanci, prokuratorzy i agenci CBA, którzy zostaną skazani za przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków, stracą uprawnienia emerytalne”.

Mecenas Roman Giertych stworzył na Twitterze sondę, w której pyta “czy jesteś za ustawą, wprowadzoną po obaleniu PiS, która wszystkim skazanym za przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków prokuratorom, funkcjonariuszom Policji i CBA w sprawach o charakterze politycznym odbierałaby uprawnienia emerytalne i służbowe?”

Funkcjonariusze i prokuratorzy stracą emerytury?

W ciągu kilkudziesięciu minut głos zabrało mnóstwo internautów. Zdecydowana większość chce wprowadzenia takiego rozwiązania. Sam Giertych w rozmowie z Onetem przyznał, że taki projekt ustawy już powstaje. Ma być to jeden z wielu gotowych projektów, który zostanie przyjęty po odsunięciu PiS od władzy.

To kwestia trudna, ale potrzebna. Jest związana z rozliczeniem finansowym wszystkich osób, które w sposób bezprawny i przestępczy uczestniczyły w działaniach PiS na rzecz wprowadzenia w Polsce systemu autorytarnego. Widzimy policjantów, którzy łamią dziewczynie rękę, widzimy prokuratora stawiającego absurdalne zarzuty pani Marcie Lempart – powiedział Roman Giertych w wywiadzie z portalem.

Mecenas przyznaje, że jego poglądy na temat aborcji są całkowicie inne niż Marty Lempart, ale jest zdania, że prokurator stawiający zarzuty aktywistce powinien ponieść odpowiedzialność karną.

Nie może być tak, że z faktu wysługiwania się partii rządzącej ta osoba uzyskuje dodatkowe profity, dodatki i awanse. Z tego tytułu ma mieć później wyższą emeryturę, uprawnienia służbowe i czerpać korzyści ze swojej przestępczej działalności w przyszłości. To musi być rozstrzygnięte w formie ustawy – dodaje Giertych.

Według Giertycha nie jest to kwestia zemsty, tylko sprawiedliwości.

Nie można robić czegoś takiego, że się zostawia próbę zbudowania dyktatury bezkarnie. Funkcjonariusze, którzy w przyszłości mogą łamać prawo, muszą mieć teraz świadomość, że za swoje czyny mogą ponosić odpowiedzialność. Jednak to rozwiązanie jest niemożliwe do przyjęcia w obecnej kadencji Sejmu. W następnych wyborach parlamentarnych Giertych zamierza ubiegać się o mandat posła lub senatora. Wówczas będzie namawiał partie do przegłosowania tego projektu – tłumaczy.

Posłanka PO popiera pomysł Giertycha

Pomysł mecenasa Giertych znalazł uznanie w oczach lubelskiej posłanki Platformy Obywatelskiej Marty Wcisło. Jej zdaniem, takie rozwiązanie jest konieczne, by w Polsce znów zapanowała praworządność.

Popieram ten pomysł. Absolutnie będę namawiała koleżanki i kolegów do poparcia projektu takiej ustawy. Moim zdaniem społeczeństwo musi zobaczyć, że kwestie praworządności, niezależności i czystości w życiu publicznym zawsze powinny być priorytetem, niezależnie od pełnionej funkcji – stwierdziła Marta Wcisło.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
9
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments