fbpx

Presja ma sens. TVP nie nadała wykładu noblowskiego ,wybuchł wielki skandal i ludzie zaczęli protestować, TVP zapowiada, że transmisja ma być.


185
Subksrybuj nas na Google News
O

dczyt mowy noblowskiej Olgi Tokarczuk pt. “Czuły narrator”, transmitowany  szeroko w sieci. TVP Info zamiast relacjonować wydarzenie, zdecydowało się emisję materiału “Miliony z warszawskiego ratusza dla organizacji promujących m.in. dewiacje seksualne, narkotyki i prostytucję”.

Skandal międzynarodowy.TVP zachowuje się tak, jak komunistyczna telewizja  w czasie stanu wojennego

 „Olga Tokarczuk już we wtorek otrzyma literacką nagrodę Nobla z ręki króla Szwecji, jednak telewizja państwowa TVP nie wyemituje ceremonii wręczenia nagród. Powodem jest oczywiście to, że polski prawicowy i nacjonalistyczny rząd nie cierpi wszystkiego, co reprezentuje Olga Tokarczuk” –

 piszą szwedzkie media.
TVP zachowuje się tak, jak komunistyczna telewizja  w czasie stanu wojennego. Gdy Danuta Wałęsa odbierała z synem nagrodę w imieniu Lecha Wałęsy, w telewizji państwowej, sterowanej przez komunistów, tego nie pokazano. Teraz mamy podobną sytuację. Znów rządzi jedna partia, jeden wódz decyduje o wszystkim a telewizja publiczna gorliwie wykonuje polecenia z Nowogrodzkiej albo samodzielnie próbuje odgadnąć życzenia kacyka władzy.

Literacka nagroda Nobla to najwyższe wyróżnienie światowe, jakie można otrzymać. Szkoda, że dzielenie Polaków jest ważniejsze dla polityków układu władzy niż duma narodowa.

pisze szwedzki dziennik Dagens Nyheter i dodaje

TVP nie pokaże wtorkowej gali ?

Tokarczuk wygłosiła mowę- esej pt. “Czuły narrator”, w którym opisała w swoim pięknym literackim stylu bolączki współczesnego świata, ale transmisji w telewizji TVP nie doczekaliśmy się. Stacja zdecydowała się puścić w tym czasie materiał “Miliony z warszawskiego ratusza dla organizacji promujących m.in. dewiacje seksualne, narkotyki i prostytucje”.Według raportu posła Sebastiana Kalety, do którego dotarł portal TVP Info, warszawski ratusz wydał co najmniej kilka milionów złotych na organizacje, które wprost wspierają ideologię LGBT+ i “bezpośrednio i pośrednio – firmując się często logo Warszawy – informują, jak zażywać narkotyki, promują dewiacje seksualne, a nawet walczą o legalizację prostytucji”. Niektóre z nich promują “chemsex i narkotyki”.

Priorytety prawicy…

Polscy politycy również nie zainteresowali się przemową noblistki. Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński wybrał się do Łodzi, gdzie trwa przegląd twórczości Antoniego Krauze.

“Sponsorowana przez Polaków telewizja zwana Telewizją Polską, zamierza zignorować uroczystość wręczenia Nagrody Nobla Polce, co jest zupełnie niewiarygodnym i wstrząsającym skandalem, a elita tego kraju, która podobno istnieje, milczy. Wielki wstyd” – oburzył się w mediach społecznościowych Tomasz Lis.

TVP nie zamierza pokazać również wtorkowej gali wręczenia Nobla Oldze Tokarczuk. Redakcja “Newsweek Polska” rozpoczęła zbiórkę podpisów pod petycją.

“Choć codzienna praktyka TVP (zwłaszcza w sferze informacji) temu przeczy, to formalnie jest ona wciąż telewizją publiczną i ma ustawowe obowiązki związane z realizacją misji mediów publicznych” – napisano.

“To niezwykle ważne dla Polaków wydarzenie z całą pewnością zasługuje na zainteresowanie mediów i transmisję na żywo. Tym bardziej na zainteresowanie mediów publicznych, które do realizacji misji publicznej i promowania dorobku polskiej kultury zobowiązane są ustawowo. Próżno jednak szukać w programie TVP relacji z uroczystości wręczenia nagrody Oldze Tokarczuk”.

I dodano: “W spisie audycji dostępnym na oficjalnej stronie TVP we wtorek ok. 16.30 zapowiadany jest serial obyczajowy »Przysięga« (TVP1), teleturnieje »Koło fortuny« i »Familiada« (TVP2), program Info Dzień (TVP Info) oraz film »Handlarz cudów« (TVP Kultura)

Ignorowanie noblistki przez TVP skomentował też  Adam Bodnar

Tomasz Lis komentuje :

Kto wie czy wtorek 10 grudnia nie będzie najsmutniejszym dniem we współczesnej historii Polski. Niezwykle smutnym, choć bardzo wielu z nas będzie odczuwać dumę, wzruszenie i ogromną radość. Olga Tokarczuk, wspaniała pisarka i niezwykły człowiek, odbierze Nagrodę Nobla. Czyż dla dumnego narodu, dumę swą odczuwającego bardzo intensywnie, może być chwila wspanialsza?

Tokarczuk urodziła się w Sulechowie, 20 kilometrów od Zielonej Góry. Dzieciństwo zaś spędziła w małej mieścinie Klenica w województwie lubuskim. Jest wielce prawdopodobne, że ogromna większość mieszkańców Klenicy ma w domu tylko telewizję naziemną, chcąc więc dowiedzieć się co się zdarzyło na świecie, są oni w dużym stopniu skazani na sygnał TVP. TVP, to – przypomnijmy – Telewizja Polska. Tak się w każdym razie nazywa. Jeśli więc w Klenicy jest dziś jakaś mała, nowa Olga Tokarczuk, albo jest ona w jakieś jednej z tysięcy Klenic, z których składa się Polska, to dziecko to nie mając także komputera i internetu, we wtorkowe popołudnie nie będzie miało szansy, by obejrzeć relację z wręczenia Polce Nagrody Nobla. Zostanie więc odcięte od obrazu, który co najmniej wzrusza, a potencjalnie inspiruje. Do czego? Zapewne do czegoś dobrego i szlachetnego.

A jednak presja ma sens !

“Informuję, że ceremonia wręczenia nagrody Nobla Oldze Tokarczuk odbędzie się we wtorek, 10 grudnia. Zapraszam na relację z tego wydarzenia do TVP Info”

 – napisał na Twitterze Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, w odpowiedzi na post Joanny Muchy.

 poczekamy , zobaczymy….


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

185

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments