fbpx

“Prezes Kurski oddał się do dyspozycji Prezydenta, Prezydent oddał się do dyspozycji prezesa” – Paweł Kukiz


2k Udostępnienia
Flickr
Subksrybuj nas na Google News

To bardzo trafne spostrzeżenie Pawła Kukiza, który komentuje tryb dymisji prezesa TVP Jacka Kurskiego. Formalnie prezydent nie ma wpływu na powoływanie i odwoływanie szefów TVP.

Kawa na ławę” Piasecki: Na podstawie jakiej ustawy prezes Kurski oddaje się do dyspozycji prezydenta

Dera: – na podstawie żadnej!

Prezes TVP Jacek Kurski na Twitterze upublicznił swój list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym napisał, że “oddaje się do dyspozycji pana prezydenta”. List trafił do głowy państwa w piątek w godzinach popołudniowych.

Odwołajcie Kurskiego to dam wam 2 mld zł

W założeniu miał być to show zmieniający losy kampanii Dudy – słaby, uległy, nie mający pomysłu, ani zaplecza prezydent miał się nagle objawić jako polityk niezależny, wpływowy i potrafiący tak zaszachować Nowogrodzką, że nietykalny Kurski pozbawiony zostanie stołka. Innymi słowy prezydent wyzwalający TVP spod wodzy tyrana propagandy. Tyle, że to opowieść równie fałszywa, co żałosna. Wśród opozycji nikt w nią nie uwierzy, a w bańce Dudy jest nikomu niepotrzebna – napisał Newsweek

Pięciu członków Rady Mediów Narodowych zagłosowało korespondencyjnie za odwołaniem prezesa TVP Jacka Kurskiego – wynika z nieoficjalnych doniesień. RMN już raz odwołała prezesa Telewizji Polskiej. Stało się to w 2016 r., jednak po kilku godzinach Jacek Kurski został przywrócony na stanowisko.

Według nieoficjalnych doniesień, prezydent Andrzej Duda uzależniał podpisanie ustawy ws. przekazania 2 mld zł na media publiczne od usunięcia prezesa TVP Jacka Kurskiego ze stanowiska. Przewodniczący Krzysztof Czabański stwierdził podczas piątkowej konferencji prasowej, że głosowanie nad odwołaniem Kurskiego ma związek z jego “wystąpieniem”. 

Jacek Kurski pisze do Andrzeja Dudy: “Oddaję się do dyspozycji pana prezydenta”

W piątek po godz. 19 prezes TVP Jacek Kurski na Twitterze opublikował list, jaki wysłał w piątek w godzinach popołudniowych do prezydenta Andrzeja Dudy. Jak czytamy:

W związku z wątpliwościami pana prezydenta, co do złożenia podpisu pod ustawą przyznającą mediom publicznym rekompensatę abonamentową, oraz w związku z pojawiającymi się w domenie publicznej odniesieniami do mnie jako prezesa TVP, oświadczam, iż w imię dobra Telewizji Polskiej, interesu publicznego, a także w zgodzie z wartościami, którym służyłem przez całe swoje życie – oddaję się do dyspozycji pana prezydenta.

Tylko dzięki niemu ludzie wiedzą, że ktoś taki jak Duda istnieje. 

Prezes TVP Jacek Kurski obwieścił w najlepszym czasie antenowym, na żywo w „Wiadomościach”, że tylko dzięki niemu ludzie wiedzą, że ktoś taki jak Duda istnieje. I że to jemu prezydent zawdzięcza pierwsze miejsce w przedwyborczych rankingach. Już za to należała mu się dymisja.

Potem ten sam Kurski, który niby tak telewizyjnie dogadza Dudzie, oddaje się do jego dyspozycji ze względu na „pojawiające się w domenie publicznej odniesienia do mnie” (pal licho, że głowa państwa odwołać szefa telewizji nie może). Ocean niedomówień! Te „odniesienia” to oskarżenia wobec szefa telewizji publicznej o najbardziej skrajne upartyjnienie TVP w czasach III RP. A sam Duda nie był pokazywany rzetelnie, raczej jako człowiek, który jeździ po Polsce i powiada byle co.

– To była decyzja Rady Mediów Narodowych i Jacka Kurskiego – uważa Adam Bielan i dodaje Andrzej Duda chce obniżyć napięcia polityczne wokół mediów publicznych

“PiS kwestię ustawy o rekompensacie dla mediów publicznych rozegrał tak źle, że gorzej się chyba nie dało. Cenę za to płaci Andrzej Duda. Konsekwencje tego będzie odczuwać do końca kampanii” – pisze Agaton Koziński.

” W sporze o finansowanie mediów publicznych moralnym zwycięzcą jest Jacek Kurski. Postąpił honorowo, a TVP zostawia w formie o niebo lepszej niż ją zastał. Najlepszą recenzją jego sukcesu byly ataki wrogów dobrej zmiany. A odwołała go Korespondencyjna Rada Mediów. “. – Ryszard Terlecki

Brakuje jeszcze określenia kryształowy Kurski musiał odejść dla dobra Polski.

Źródła Wirtualnemedia.pl, Gazeta.pl, Twitter


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
4
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments