“Procesje śmierci” w Krakowie i w Białymstoku w “Boże Ciało” 11 czerwca


2.5k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Do procesji z Wawelu na Rynek Główny zaprasza abp Marek Jędraszewski, pomimo tego że prawe we wszystkich kościołach odbędę się skromne procesje bez ołtarzy tylko wokół kościołów.

W wielu archidiecezjach biskupi apelują do księży, żeby zorganizować procesje tylko wokół kościoła, a nie po ulicach miast. W tym roku obchodzone będzie w czwartek 11 czerwca. Ze względu na limit 150 osób w zgromadzeniach poza świątynią, proszą, żeby kapłani zorganizowali procesję wokół kościoła po kilku mszach świętych.

Liczna zakażeń na Śląsku drastycznie wzrosła, ale Rydzyka i Jędraszewskiego nie obchodzi zdrowie ludzi.

W wypowiedziach Rydzyka słychać niedowierzanie w epidemię i wręcz wykpiwanie się z niej.

Musimy to przemyśleć, zobaczyć, gdzie daliśmy się wpuścić w kanał” – mówił Rydzyk o epidemii na świecie.

Rozumiem, że trzeba zachować pewne przepisy higieniczne i zdrowie jest ważne, ale dla nas – chrześcijan, katolików – jest ważniejsze zdrowie ducha. My mamy życie wieczne – komentuje o. Rydzyk. Jego zdaniem w Polsce zaczęło się “wyziębianie religijności”

Jędraszewski zaprasza na pielgrzymkę z Wawelu na Rynek Główny

Ulicami Krakowa przejdzie centralna procesja Bożego Ciała, która rozpocznie się mszą świętą przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską. Potem pochód przejdzie Drogą Królewską na Rynek Główny. A po drodze zatrzyma się przy kolejnych czterech ołtarzach zbudowanych obok kościołów. Po zakończeniu procesji przed Bazyliką Mariacką zostanie odprawiona Msza święta.

Czetaj Także: Czy rząd wyłączy kościoły tak jak wyłączył kopalnie? W zakonie Rydzyka pojawiło się ognisko koronawirusa. Z dnia na dzień coraz więcej zakażeń zakonników.

Arcybiskup jak Morawiecki “Odległości są zalecane, ale nie są nakazywane”

– Organizujemy normalną procesję z czterema ołtarzami. Według przepisów rządowych nie ma ograniczenia, jeżeli chodzi liczbę osób, która może brać udział w uroczystościach religijnych poza kościołami. Arcybiskup apeluje o zachowanie dystansu i środków zabezpieczających – mówi nam ks. Przemysław Radzyński z biura prasowego archidiecezji krakowskiej.

I to jest prawdą wg zarządzenia Morawieckiego z 29 maja „Zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać, pod warunkiem że w przypadku gdy zgromadzenie odbywa się w budynkach i innych obiektach kultu religijnego uczestnicy realizują obowiązek, o którym mowa w par. 18 ust. 1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny, a w przypadku gdy to zgromadzenie odbywa się na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie lub realizują obowiązek, o którym mowa w par. 18 ust. 1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2.5k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments