fbpx

Prokurator miał przesłuchiwać sam siebie jako świadka w sprawie. Komiczne czy tragiczne?


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] P [/boombox_dropcap]

rokurator który miał być świadkiem i opowiedzieć okoliczności znalezienia zwłok Dawida Kosteckiego, przesłuchiwał biegłą która, odpowiadała za sekcje zwłok zmarłego.

To jedna z najgłośniejszych i najważniejszych spraw w tej chwili prowadzonych przez prokuraturę. To własnie albo dziwi, albo zastanawia dlaczego nie ma nad nią jakiegoś specjalnego nadzoru. Jednak słuchając tego co mówił mecenas Dubois na sejmowym posiedzeniu Zespołu ds. Zagrożenia Bezpieczeństwa Państwa , skłania do głębszego zastanowienia się. Czy rzeczywiście w trudnych sprawach w których, państwu zależy na przedłużaniu świadomie wyznaczani są młodzi bez doświadczenia prokuratorzy?

Mec. Dubois “Prokurator przedstawił wersję że, mogło to być ukąszenie komara.” – zakończyło się przesłuchanie Zespołu ds. Zagrożenia Bezpieczeństwa Państwa.

Dziś miały odbyć się dwa przesłuchania, lekarzy biegłych sądowych w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego. Na przesłuchania te wezwani zostali pełnomocnicy rodziny zmarłego Roman Giertych i Jacek Dobois.

W trakcie pierwszego z przesłuchań “doszło do skandalu proceduralnego”, w związku z którym pełnomocnicy złożyli wniosek o wyłączenie prokuratora prowadzącego postępowanie. Ogłoszono przerwę do czasu wydania decyzji przez prokuraturę.

Doszło do skandalu proceduralnego. Doszło do naruszeń procedury karnej, powiedziałbym w sposób drastyczny taki że, no nie jesteśmy w stanie to skomentować, natomiast nie jesteśmy w stanie powiedzieć, dlaczego pod odpowiedzialnością karną. Efektem tego był złożony przez nas wniosek o wyłączenie prokuratora prowadzącego postępowanie, ponieważ nie spełnia on jakichkolwiek norm prawnych żeby, w chwili obecnej prowadzić czynności śledcze. Jest w zakresie konfliktu prawnego etycznego i w tym zakresie czekamy na rozstrzygnięcie to od naszego wniosku – powiedział Mec Dubois

To może być największa afera “IV RP”. Giertych domaga się powtórnej sekcji zwłok. To już trzecia osoba nie żyje która była związana z tą sprawą.

– (12 sierpnia – red.) Złożyliśmy wniosek o przesłuchanie jako świadka prokuratora, który był na miejscu zdarzenia i który razem z paniem prokuratorem Kapuścińskim uczestniczył w czynności znalezienia ciała, przesłuchiwał świadków i był obecny w celi, gdzie zmarł Dawid Kostecki. Dopiero po pół godzinie czynności dowiedzieliśmy się, że jedną z osób, która prowadzi tę czynność, jest właśnie ten prokurator – mówił Roman Giertych

Czyli osoba która, przysłuchiwała własnie pierwszą z biegłych miała być sama przesłuchana w tej sprawie. Dobrze że sprawę prowadzi dwóch prokuratorów bo trudno samemu zadawać sobie pytania i samemu sobie na nie odpowiadać. Można by się zaśmiać, ale nie są to okoliczności temu sprzyjające.

Ja państwo się domyślacie, sytuacja, w której potencjalny świadek – osoba, którą chcemy przesłuchać jako świadka na okoliczności związane, bardzo istotne (okoliczności) w jaki sposób zostało znalezione ciało, jak wyglądały te uszkodzenia tego ciała – znajduje się w trakcie przesłuchania biegłej, która prowadziła sekcję zwłok. To jest niedopuszczalna sytuacja procesowa”.

Dzisiejsze przesłuchania prowadzi dwójka prokuratorów.

“Na taśmach jest Kuchciński z 14-letnią dziewczyną”. Agent zeznaje a w PiS cisza jakby “nic się nie stało”

– Nie byłoby żadnych problemów, gdyby ten prokurator po prostu nie uczestniczył w tej czynności – powiedział Giertych.

Co komiczniejsze, zgodnie ze stanowiskiem prokuratury, pan prokurator, który prowadzi postępowanie, ma rozstrzygać nasz wniosek o dopuszczenie jego w charakterze świadka – mówił Dubois. Jak podkreślał, jest to sytuacja “poza wyobrażeniem kodeksowym”.

Dawid Kostecki, który był TRZECIM świadkiem w aferze podkarpackiej który, nie żyje. Zdaniem Prokuratury było to samobójstwo. Są jednak rozbieżności w raportach. Raport bezpośrednio z miejsca zdarzenia ujawnił zdaniem prokuratora dwa nakłucia na głowie zmarłego. Drugi raport z zakładu medycyny sądowej pomija ten fakt. Nie wiadomo dlaczego prokuratura nie chce zgodzić się na kolejna sekcję zwłok która mogła by wyjaśnić te rozbieżności.

Roman Giertych będzie dziś gościem “Kropki nad I”

Źródło TVN24


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments