fbpx

Radek na prezydenta !!! 5 powodów , dla których Radosław Sikorski jest świetnym kandydatem.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] Na [/boombox_dropcap]

wiosnę odbędą się w Polsce wybory prezydenckie. Póki co,  mamy dwóch kandydatów. Andrzej Duda i Władysław Kosiniak-Kamysz (po trzech dniach modlitwy do św. Rity) otwarcie zadeklarowali start do wyścigu o fotel prezydenta. Donald Tusk  nie będzie kandydował.Szef Rady Europejskiej  oficjalnie potwierdził  doniesienia o tym, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich w Polsce. Niepopularne decyzje, jakie niegdyś podjął jako premier,mogłyby zaważyć  ,według niego, na wyniku wyborów.KO została bez kandydata…. Na samym początku  mówiło się o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Ta jednak może nie uzyskać wystarczającego  poparcia wewnątrz partii. (Mówi się, że Kidawia-Błońska ma za mało charyzmy i jest za mało przebojowa ,żeby powalczyć  z Dudą)

Wobec tego, że we wszystkich sondażach zdecydowanie prowadzi Andrzej Duda, to KO zaczęła  szukać nowego kandydata.

Skoro nie Donald Tusk, nie Małgorzata Kidawa-Błońska ,to kto…?

Kto zdaniem polityków powinien być kandydatem KO ?. Od momentu, kiedy Donald Tusk ogłosił, że w wyborach nie wystartuje,  najczęściej obok Małgorzaty-Kidawy Błońskiej czy Rafała Trzaskowskiego,  na ,,giełdzie” nazwisk pojawia się nazwisko eurodeputowanego Radosława Sikorskiego, byłego Ministra Spraw Zagranicznych w rządzie Platformy Obywatelskiej. Sikorski był wprawdzie jednym z głównych bohaterów afery podsłuchowej, ale mimo to, jego notowania w partii stoją bardzo wysoko.

W podobnym tonie wypowiedzieli się : wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak  i sekretarz klubu PO-KO  Zbigniew Konwiński:

 …a na Twitterze Roman Giertych zamieścił dwa znamienne wpisy.

W pierwszym ,skomentował on decyzję Donalda Tuska, o rezygnacji z wyścigu o fotel prezydencki.

Prezydentura nie spadnie nikomu jak dojrzały owoc. Trzeba wojownika, aby o nią powalczyć. I trzeba znaleźć takiego, który powalczy o nią z największą determinacją.

Roman Giertych odniósł się również do wystąpienia telewizyjnego  Sikorskiego. Według mecenasa Giertycha powinna się odbyć  telewizyjna debata, w której przeciwnikiem eurodeputowanego byłby  Andrzej Duda:

Który plan wygra w PO? Plan Budki, czy plan schetynowców.

Radek Sikorski dzisiaj świetny w FpF. Debata Duda-Sikorski to byłoby wydarzenie! Po nim PAD mógłby z nadzieją myśleć o sezonie narciarskim 2020-2021. Bo z Krakowa w góry jest bliżej niż z Warszawy…

“Trzeba wojownika… I trzeba znaleźć takiego, który powalczy o nią z największą determinacją”. Giertych stawia na ….

 Nie tylko politycy  wymieniająSikorskiego jako  kandydata  na prezydenta ;

“Skoro nie Tusk, to chyba tylko Sikorski?!”, “Jeśli chodzi o światowe obycie i doświadczenie polityczne jest jeszcze R. Sikorski. Mniej negatywnego bagażu niż Tusk”, “Jak nie Tusk, to może Radosław Sikorski” -to  jedne z wielu wpisów na Tweeterze..

Jest przynajmniej  5  powodów dla których Radosław Sikorski jest świetnym kandydatem na prezydenta.

wykształcony, znany w świecie, charyzmatyczny, twardy i rozsądny polityk z dużym doświadczeniem międzynarodowym…

Po pierwsze Oksford i Harvard .

Swego czasu , sławny odkrywca  San Escobar , srebrnousty Witold Waszczykowski , w rozmowie z tygodnikiem “Do Rzeczy”stwierdził, że Radosław Sikorski jest najsłabiej wykształconym ministrem spraw zagranicznych w ostatnim 25-leciu. –

Kolejna Eurodeputowana PO z kolejna funkcją. Z PiSu oprócz jadu nienawiści i kolejnych nam się należy – żadnych wieści.

Nie ukończył żadnych studiów, tylko trzyletni kurs na Oksfordzie, a magisterium honorowe kupił za 10 funtów 

obwieścił laureat plebiscytu radiowej Trójki “Srebrne usta” na najbardziej zaskakujące i zabawne wypowiedzi polityków.

Gdyby pan Waszczykowski , były asystent na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego , zamiast szukać  nieodkrytych lądów poczytał  o systemie edukacji akademickiej w Zjednoczonym Królestwie , może uchroniłby się przed kompromitacją….

Radek Sikorski posiada tytuł ‘Master of Arts’ przyznany przez Uniwersytet Oksfordzki.

Trwające trzy lata studia kończące się dyplomem ‘Bachelor of Arts’ to pełne wykształcenie wyższe, które posiada również wielu profesorów i wykładowców  Oksfordu i Cambridge.

Otóż ,w systemie nazwijmy go,,brytyjskim”są uniwersytety, profesorem może być osoba, która odbyła tylko trzy lata studiów wyższych., Przez długi czas była to reguła . Wśród tych uniwersytetów są właśnie Oksford i Cambridge. 

Tytuł ‘Master of Arts’ jest przyznawany zwyczajowo nie wcześniej niż w dwudziestym pierwszym trymestrze po matrykulacji studenta (siedem lat po rozpoczęciu studiów), który uzyskał tytuł ‘Bachelor of Arts’.

Radek Sikorski ma tytuł ‘Master of Arts’ (‘Magister artium’). Nie jest to tytuł uzyskany po pięcioletnich studiach, ale z całym szacunkiem dla polskich uczelni – szczególnie w zakresie kierunków humanistycznych i społecznych – zaryzykuję tezę, że żadne pięcioletnie studia tego typu w Polsce nie dają oczywiście lepszego wykształcenia niż trzyletnie studia w Oksfordzie lub Cambridge.-  

Mikołaj Barczentewicz

Sikorski ma takie wykształcenie, jak 26 premierów Wielkiej Brytanii

absolwenci Oksfordu tłumaczą, że stopień MA, które przysługuje każdemu absolwentowi siedem lat od rozpoczęcia studiów, jest jedynie tytułem honorowym i nie ma nic wspólnego z polskim magistrem.

“Sądzę, że jako długoletni wykładowca nauk politycznych na Uniwersytecie Oksfordzkim (1953-93) i tutor (oficjalny opiekun akademicki) Radka Sikorskiego w Pembroke College przez 3 lata jego studiów oksfordzkich mogę autorytatywnie naświetlić kwestię wartości jego dyplomu uniwersyteckiego z nauk społecznych (tzw. PPE, czyli Philosophy, Politics and Economics)” – napisał  prof.Zbigniew Pełczyński 

“Jak we wszystkich innych przedmiotach humanistycznych i społecznych na tym uniwersytecie (jak i na siostrzanym Cambridge) studenci pierwszego szczebla pobierają naukę, spotykając  z tutorami danego przedmiotu z wcześniej przygotowanym wypracowaniem (zwanym » esejem «), którego treści bronią ustnie przed jego lub jej krytyką. Eseje są oparte na literaturze, którą należy przeczytać, przeanalizować i krytycznie zinterpretować oraz przedstawić we względnie literackiej pisemnej formie (stąd słowo,, essay” ).Ilość tutoriali i esejów z nimi związanych różni się w zależności od rodzaju studiów.

 W przypadku Radka Sikorskiego ilość esejów, które napisał – głównie z dziedziny filozofii, politologii i stosunków międzynarodowych                                                                  – wynosiła sto dwadzieścia cztery !!!

Ten wysiłek intelektualny został  oficjalnie zweryfikowany pisemnym egzaminem uniwersyteckim trwającym w sumie dwadzieścia jeden godzin (siedem egzaminów po trzy godziny każdy).
Nic dziwnego,  że w takiej sytuacji zgodnie tradycyjnym przywilejem absolwentów Oksfordu i Cambridge , że choć po egzaminie początkowo otrzymał stopień Bachelor of Arts (BA), został  przemianowany  na stopień Master of Arts (MA).

Harvard…     – “Jesteśmy wdzięczni za jego chęć dzielenia się swoimi spostrzeżeniami…”

Nie miał zastrzeżeń co do wykształcenia Radka Sikorskiego  Uniwersytet Harvarda w Bostonie, która to prestiżowa uczelnia powierzyła mu stanowisko wykładowcy, tzw.”senior fellow”, w swoim Centrum Studiów Europejskich.

Stanowisko “senior fellow”przeznaczone dla osób “wyróżniających się osiągnięciami,                                           posiadających unikalną perspektywę i zrozumienie Europy i jej roli na świecie”.

 Rolą senior fellows ma być zaangażowanie w życie intelektualne Uniwersytetu i “wzmocnienie połączeń między teorią a praktyką”. Tacy wykładowcy uczestniczą w seminariach i dyskusjach z wykładowcami i studentami, czym mają przyczynić się do zwiększenia poziomu naukowego Centrum.

“Znakomity urzędnik i praktyk dołącza do Centrum Studiów Europejskich” – 

   -czytamy w oświadczeniu władz Harvardu.

 Sikorski ma brać udział w seminariach i dyskusjach ze studentami, a także “zaangażować się w życie intelektualne uniwersytetu”.

Zdaniem szefa Centrum Studiów Europejskich na Harvardzie, Radosław Sikorski ma zapewnić “unikalne spojrzenie na politykę europejską i stosunki międzynarodowe”

. “Jesteśmy wdzięczni za jego chęć dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, które z pewnością przysłużą się na rzecz wzbogacenia naszej społeczności” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Harvar

  I to tyle, w kwestii  ,,słabego” wykształcenia Radosława Sikorskiego…

  Radek na prezydenta ! … ciąg dalszy wkrótce…. 😉 W cz2. Ośmiorniczki kontra łamanie Konstytucji?

Popierasz kandydaturę Sikorskiego – dołącz do grupy

https://www.facebook.com/groups/671966513253073/


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
Mirek
4 lat temu

Już na ten temat pisałem i znów piszę – może dotrze do Panów senatorów i Panów w Opozycji. W głosowaniu tajnym na kartkach senatorowie opozycji i senatorowie niezależni skreślają kandydata na marszałka pokazując sobie kartki siedzącemu koledze koalicji z prawej i lewej strony. Mogą się nimi nawet wymienić- nie powinni ukrywać między sobą na kogo głosują. Każdy wie o każdym jak głosował – nie może być pomyłki, ani nie można dopuścić do zdrady ,stawka jest za wysoka . Jest to samoasekuracja ,gwarancja bezpieczeństwa w nadzwyczajnej sytuacji zagrożenia korupcją polityczną. Kartki można chować przed przeciwnikiem ale nie w zespole stanowiącym jedność.… Czytaj więcej »