fbpx

Rafał Ziemkiewicz na celowniku Amerykanów. “Szerzy mowę nienawiści, zablokować mu konta”.


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Amerykańska organizacja – GPAHE (Globalny Projekt przeciw Nienawiści i Ekstremizmowi) zajmująca się przeciwdziałaniem nienawiści, przygotowała niechlubny raport poświęcony tym zjawiskom. Uwagę organizacji skupił kontrowersyjny pisarz i komentator Rafał Ziemkiewicz.

Zdaniem GPAHE, w ostatnim czasie w Polsce wzrosło przyzwolenie na szerzenie mowy nienawiści. Widać to na portalach Twitter i YouTube. Jako przykład podaje się Ziemkiewicza, znanego m.in. z występów w programie “W tyle wizji” w TVP Info. W opracowaniu nazywa się go “negacjonistą Holokaustu” i “homofobem”.

“Nie można dopuścić do rozkwitu homofobii, antysemityzmu, nietolerancji religijnej i rasizmu w żadnym zakątku świata, a postaci takie jak Rafał A. Ziemkiewicz nie mogą dostawać narzędzi, pozwalających im dotrzeć ze swoim nienawistnym jadem do setek tysięcy, jeśli nie milionów odbiorców” – pisze w najnowszym opracowaniu amerykańska organizacja GPAHE, cytowana przez rp.pl.

Szkoła Rydzyka “dokształca” prokuratorów. Chętnych brak, przełożeni naciskają. Kolejny strumień pieniędzy do Torunia.

Zablokują Ziemkiewiczowi konta? Amerykanie apelują.

Eksperci przywołują wypowiedzi Ziemkiewicza o antysemickim lub seksistowskim wydźwięku. Przypominają, że język, którym posługuje się publicysta był przyczyną zakończenia z nim współpracy przez Interię czy “Fakt”.
Podsumowując swój raport GPAHE, apeluje do YouTube’a i Twittera o bardziej rygorystyczne egzekwowanie zasad, zakazujących szerzenia mowy nienawiści. W lipcu wskutek jednego z raportów organizacji, Twitter zawiesił kilkadziesiąt kont.

Rafał Ziemkiewicz znalazł się na cenzurowanym w połowie lipca, kiedy na antenie TVP Info drwił ze stanu zdrowia Jerzego Stuhra.

źródło: wp.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments