fbpx

Poseł Joński punktuje cenzurę TVP w programie Rachonia [VIDEO]


2 comments, 1 Udostępnienie

Służalczość decydentów z Woronicza wobec obozu władzy nie jest tajemnicą dla nikogo, kto ma w domu telewizor. Ekipa Kurskiego stosuje sprawdzony modus operandi – w momencie, gdy pojawiają się istotne niewygodne tematy, poświęcają im niewiele miejsca. Próbują to przykryć czymkolwiek, byleby odwrócić uwagę. Niespodzianki nie było też wobec strajku przedstawicieli służby zdrowia.

“Prawda czasów, o których mówimy i prawda ekranu, która mówi..”

Woronicza 17 to jedna z najpopularniejszych audycji publicystycznych, podsumowująca kluczowe wydarzenia tygodnia. Prowadzi ją były rzecznik PiS, Michał Rachoń. Mimo, że program trwa ponad godzinę i porusza się w nim wiele kwestii, autor “zapomniał” wspomnieć o strajku służby zdrowia. Istotniejsza była m.in. wizyta Merkel w Polsce i propozycje podatkowe Nowego Ładu. Obecny w studiu poseł Dariusz Joński nie zostawił suchej nitki na takim podejściu reprezentantów mediów publicznych. – Dla mnie niewątpliwie jest skandalem, że nie rozmawialiśmy o największym proteście medyków – puentował swój występ Joński.

Do całej sprawy odniósł się Jarosław Olechowski, jedna z najbardziej wpływowych osób redakcji TVP. Według niego zarzuty posła Koalicji Obywatelskiej nie mają odzwierciedlenia w faktach, na potwierdzenie pokazując screen urywek protestu o… 6:34 rano w niedzielę. Nie trzeba być medioznawcą, żeby mieć świadomość, iż ta pora nie należy do szczytowych pod względem oglądalności. W sobotę na antenach najwięcej miejsca poświęcono na 41 rocznicę porozumień katowickich i… narodowy dzień sportu. O proteście mówiono niewiele, głównie akcentując roszczeniowość medyków.

Jak zwykle dużo miejsca zajmowało przypominanie “8 ostatnich lat rządów Platformy” i podkreślanie o dobrobycie, jaki zapewnił obecny rząd, podnosząc wynagrodzenia. Porównując to z sytuacją w innych krajach – w Polsce lekarz specjalista zarabia około 1.4 średniej krajowej, w Europie zachodniej od 3 do 5. Obecny postulat trzech polskich średnich stanowi dolny próg. Jeszcze gorzej prezentuje się to zestawiając z ilością przepracowanych godzin i strukturą wiekową pracowników. Pod tym względem sytuacja jest wręcz dramatyczna.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
6
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Vlad
Vlad
10 miesięcy temu

Rachonia wszyscy zapamiętaja z tego jak sie przebral za penisa. Niby nasladowal Putina, ale..

Ann
Ann
10 miesięcy temu

Kłamliwa PiSda prawdy nie powie. A ręką nie jego przecież