Akademia Prawa i Sprawiedliwości rozpocznie się we wrześniu i potrwa do czerwca 2023 roku. Jej kierownikiem ma zostać Krzysztof Szczucki, szef Rządowego Centrum Legislacji, uważany za człowieka Mateusza Morawieckiego.
Prezes PiS kilka dni temu napisał list do członków PiS, w którym namawia ich do udziału w nowym przedsięwzięciu organizowanym przez partię. Chodzi o Akademię PiS która ma stać się zapleczem intelektualnym partii. Pierwszy etap rekrutacji na uczelnię jest adresowany do parlamentarzystów, będących członkami Prawa i Sprawiedliwości.
„Drogie Koleżanki, Koledzy, Posłowie i Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości! Chciałabym zaprosić was do udziału w nowym przedsięwzięciu formacyjno-edukacyjnym organizowanym przez naszą partię – Akademię Prawa i Sprawiedliwości, która rozpocznie się we wrześniu br. i potrwa do czerwca 2023 r. Akademia będzie funkcjonowała w formie sobotnich zjazdów, raz lub dwa razy w miesiącu odbywających się w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości” – pisze Jarosław Kaczyński w liście.
Kierownikiem Akademii PiS ma zostać Krzysztof Szczucki, szef Rządowego Centrum Legislacji, uważany za człowieka Mateusza Morawieckiego.
O czym członkowie PiS będą się uczyć w Akademii? – Wykłady zostaną zorganizowane wokół trzech zagadnień wiodących, z których dwa mają odpowiadać na pytania o genezę naszej formacji (skąd jesteśmy?) oraz nasz cel (dokąd zmierzamy?), zaś trzecie ma dotyczyć problematyki prawa, ustroju oraz reguł niezbędnych do osiągnięcia naszych celów – pisze Jarosław Kaczyński. I zaznacza, że wśród wykładowców oprócz ludzi nauki znajdą się przede wszystkim osoby zaangażowane w działalność rządową i partyjną.
Kaczyński walczy o drugą kadencję
„Sprawowanie władzy niesie ze sobą w oczywisty sposób bardzo duże zaangażowanie w rozwiązywanie bieżących problemów, zarządzanie instytucjami publicznymi oraz odpierani nieustannych ataków oponentów politycznych. Naszym udziałem stało się nie tylko naprawa Polski po nieudanych rządach naszych poprzedników, ale również zmierzenie się z niezwykle poważną i trudną sytuacją za naszą wschodnią granicą oraz daleko idącymi skutkami pandemii koronawirusa. (…) Tradycja rozwoju intelektualnego stanowi ważny element tożsamościowy naszego obozu politycznego. Warto tutaj wspomnieć seminaria naukowe w Lucieniu organizowane w latach 2006-1-2010 przez mojego śp. brata Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego czy Akademię Polityczną Prawa i Sprawiedliwości prowadzoną przez Panią Poseł Ewę Malik we współpracy z Marszałkiem Ryszardem Terleckim w Sosnowcu w latach 2009-2010. Naturalnie na tego typu przedsięwzięcia zawsze więcej czasu jest w okresie działalności opozycyjnej. Są one jednak bardzo potrzebne w okresie sprawowania władzy, zwłaszcza obecnie, kiedy przygotowujemy się do kolejnego cyklu wyborczego” – pisze Jarosław Kaczyński.
- Chmura obliczeniowa – jak działa i dlaczego warto z niej korzystać?
- Software house w Warszawie: Kluczowe projekty, które zmieniają rynek IT
- Gdzie znaleźć pracę po obleganej Psychologii? Studia dające wiele możliwości rozwoju
- Katowice Europejskim Miastem Nauki 2024 – co się wydarzyło w pierwszym półroczu?
- Chińska ofensywa w Polsce. Czy czeka nas trzęsienie ziemi?
Rektorem będzie “prof.” suski, a dziekanem “prof.” Sasin. Temu zgrzybiałemu staruchów już całkiem peron odjechał. Za komuny był w LWP WUML wojskowy uniwersytet marksizmu i leninizmu i teraz JAROZBAW idzie tą samą drogą.
Nie napisali kim on będzie, a szkoda