“Rynek jest nasz” Nie chcą Dudy we Wrocławiu “Wolni Ludzie NaPrzeciw Dudzie”


1.4k
Subksrybuj nas na Google News

Andrzej Duda ma zaplanowany wiec wyborczy na jutrzejszą sobotę. Jednaj Strajk Kobiet i KOD wcześniej zaplanowali tam swoje imprezy i nie chcą mieć takiego sąsiada. Szykuje się zamieszanie, ponieważ w internecie skrzykują się również osoby chcące zademonstrować swoje niezadowolenie z Andrzeja Dudy.

Trzy imprezy w jednym miejscu, będzie ciekawie.

Kandydata PiS czeka gorące powitanie we Wrocławiu. Problem w tym że sztab Dudy sam sobie zgotował ten problem. Na rynku wcześniej zgłosiły zgromadzenia inne organizacje, pomimo to władze Wrocławia wyraziły zgodę na wiec wyborczy aktualnie urzędującego prezydenta.

Organizatorzy wydarzenia na faceeboku “Wolni Ludzie NaPrzeciw Dudzie” zapraszają do wspólnego spaceru przez wrocławski Rynek w najbliższą sobotę, 4 lipca, o godzinie 13:30, czyli podczas wystąpienia starającego się o reelekcję prezydenta, Andrzeja Dudy.

W swoim zaproszeniu organizatorzy piszą : Na Rynku w sobotę będzie przemawiał Prezydent Andrzej Duda. Chodźmy na spacer, aby przypomnieć wartości, o które upominaliśmy się podczas jego rządów.
Chodźmy by przypomnieć mu hasła, które krzyczeliśmy w tym miejscu przez pięć lat tej kiepskiej prezydentury.

Duda nie wystąpi jednak przed Ratuszem na pl. Gołębim, ani pod Pręgierzem. Tu zarejestrowano inne zgromadzenia i kandydat PiS na prezydenta przemówi przed budynkiem Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej.

Sztab Dudy nie dopełnił obowiązków związanych ze zgłoszeniem imprezy

Liderka Strajku Kobiet Marta Lampert, złożyła skargę do urzędu wzywając do cofnięcia zezwolenia dla Andrzeja Dudy argumentując to tym, że organizator imprezy naruszył zasady organizowania zgromadzeń publicznych przez niedotrzymanie obowiązującego terminu .

I przypomina mi się ten okropny czas, dawno temu, kiedy władzom mojego miasta, trzeba było tłumaczyć, że stosowanie…

Opublikowany przez Martę Lempart Piątek, 3 lipca 2020

Grzegorz Rajter z biura prasowego magistratu:  – Zgodnie z orzecznictwem, obowiązek notyfikacji ma jedynie charakter porządkowy, a jego niedochowanie nie może skutkować w żadnym wypadku uznaniem zgromadzenia za nielegalne. Ponadto po stronie właściwego CZK powstaje obowiązek przyjęcia zawiadomienia i podjęcia działań zmierzających do zapewnienia uczestnikom takiego wydarzenia bezpieczeńst

Dudy nie obowiązuje prawo?

Lempart: – Oceniam to jako skandaliczną próbę usprawiedliwienia przez CZK własnego postępowania z naruszeniem prawa – uznania, że kandydata Andrzeja Dudy nie obowiązuje prawo o zgromadzeniach. Żaden z powołanych wyroków nie ma związku z sytuacją, z którą mamy tu do czynienia. 

Rynek jest nasz! W sobotę na wrocławskim Rynku odbywają się 3 legalne, zarejestrowane zgromadzenia obywatelskie, w tym:…

Opublikowany przez Strajk Kobiet Wrocław Piątek, 3 lipca 2020

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1.4k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments