fbpx

Sędzia Pawłowicz obiecała wycofać się z polityki. Nie wytrzymał. Akt łaski dla pedofila opisany w Fakcie wzburzył panią Krystynę.


Subksrybuj nas na Google News

Pawłowicz obiecała wycofać się z polityki, po tym jak w nocy Andrzej Duda razem z prokuratorem stanu wojennego Piotrowiczem powołał ją na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Ale teraz twierdzi że pisze jako Polka.

Dziennika Fakt opublikował materiały ze sprawy pedofila skazanego za gwałt na krewnej i znęcanie się na żoną. Sprawę ułaskawienia ujawniła Rzeczpospolita, po tym jak ta informacja pojawiła się na stronach kancelarii prezydenta.

To sprawa rodzinna” Duda broni swojej decyzji

Andrzej Duda tłumaczył że nie ułaskawił przestępcy seksualnego choć darował mu resztę kary w postaci zakazu zbliżania się do ofiary. Twierdzi że wnioskowała o to sama pokrzywdzona. Przyglądając się tej sytuacji wygląda na to że kat i ofiara mieszkają cały czas pod jednym dachem i zakaz zbliżania się do siebie nie był egzekwowany skutecznie.

Wieli ekspertów jest oburzonych tłumaczeniem prezydenta jakoby to była sprawa rodzinna. Sugeruje to że ta rodzina miałaby załatwić całą sprawę wewnętrznie pomiędzy członkami rodziny, pomijając wyroki sądu.

“Zgwałcenie to nie jest sprawa prywatna”- dr Jacek Błachut

– Nie wiem, co pan prezydent ma na myśli, mówiąc o sprawie rodzinnej. Na pewno nie jest to sprawa prywatna czy wewnętrzna danej rodziny, gdy doszło do popełnienia tego typu przestępstwa. Jeżeli do zgwałcenia doszło wobec osoby małoletniej i blisko spokrewnionej ze sprawcą, to jest to okoliczność obciążająca.

Dlatego takiego rodzaju przestępstwo jest typem kwalifikowanym i sprawcy grozi surowsza sankcja, czyli kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od trzech lat. Przy czym zgwałcenie może mieć postać obcowania płciowego albo innej czynności seksualnej.

Tak czy inaczej we wspomnianych okolicznościach sprawca dopuszcza się zgwałcenia w typie kwalifikowanym.

Pawłowicz – to atak na prezydenta przez zagraniczny tabloid

“Atakowanie URZĘDUJĄCEGO PREZYDENTA RP przez ZAGRANICZNY tabloid wydawany w Polsce,by w oczach polskich obywateli zniesławić go INSYNUACJĄ o NAJPODLEJSZĄ, CIĘŻKĄ ZBRODNIĘ przeciwko DZIECIOM.!!??I to w ważnym dla losów Polski momencie…..!!!!!!??? Jako Polka,PROTESTUJĘ!” – napisała na Twitterze. “A przede wszystkim KRZYWDA RODZINY po której tabloid depcze z nienawiści do Prezydenta RP…” – dodała.

Jako Polka,PROTESTUJĘ !— Krystyna Pawłowicz (@KrystPawlowicz) July 3, 2020


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krzysiek
krzysiek
4 lat temu

Jako Polak protestuję przeciwko całej polityce wykluczenia,prymitywizmu i totalnej hipokryzji serwowanej codziennie przez piss

dam
dam
4 lat temu

Jako Polak proszę panią o nie zabieraniu głosu. Z tego wychodzi że pedofile i pani mogą bezkarnie gwałcić dzieci i pleść banialuki.