fbpx

Rząd importuje błoto zamiast węgla? Szokujące nagranie z polskiego portu


Subksrybuj nas na Google News

Zjednoczona Prawica zagrała kilka miesięcy temu va banque, jako pierwsza w Europie wprowadzając sankcje gospodarcze wymierzone w Rosję. Dziś już wiemy, że mogą mieć one katastrofalny wpływ na polską gospodarkę i sytuację bytową milionów Polaków. Realnych skutków nie da się jeszcze całkiem przewidzieć, ale na pewno będą nie tylko ekonomiczne, ale i zdrowotne. Dociera do nas coraz więcej sygnałów, że importowany węgiel nadaje się tylko na śmietnik i nawet nie przypomina surowca energetycznego. Dokumentuje to nagranie ujawnione ze Świnoujścia.

Polska według Andrzeja Dudy “miała mieć węgla na 200 lat”, ale rzeczywistość zweryfikowała nasz kraj bardzo boleśnie. Surowiec osiąga kosmiczne, nienotowane wcześniej ceny. Pewnym paradoksem jest fakt, że sprowadzamy go z państw odległych o grube tysiące kilometrów od Polski, czego najbardziej jaskrawym dowodem jest np. Australia. Nasz kraj jest w tak beznadziejnej sytuacji, że musimy importować energię nawet z ogarniętej wojną Ukrainy, co wystawia najlepsze świadectwo obozowi władzy. Nadchodząca zima zapowiada się bardzo ciężko, choć np. dla Adama Glapińskiego to temat do żartów.

Jednak nie dość, że sprowadzamy węgiel z egzotycznych, położonych na drugim końcu świata miejsc, to pojawia się coraz więcej przesłanek świadczących o fatalnej jakości czarnego złota. W nagraniu ujawnionym przez eksperta od energetyki Wojciecha Onichimowskiego, widzimy fałdę czegoś, co miało być surowcem energetycznym, ale tylko w teorii. – Kawałki węgla w błocie i wygląda to tak – mówi autor, lepiąc w palcach czarną maź, przypominającą glinę.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ziemi na pogrzeby w Polsce nie zabraknie
Ziemi na pogrzeby w Polsce nie zabraknie
1 rok temu

Jedyne co może obiecać dziś premier Polskiej komuny to ziemia której nie zabraknie na pogrzeby ofiar rządu. Rosną statystyki samobójstw wśród dzieci. Nie pomaga 500+ szaleńcy Niedzielski Morawiecki Duda Ziobro stworzyli taki dobrostan że dzieci nie widzą swojej przyszłośći w Poslkich obozach zagłady.