fbpx

Rząd poinformuje NATO o zamachu w Smoleńsku! “Będą musieli zareagować”


4 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Gdy skończą się wszystkie procedury, które trwają w Polsce w związku z katastrofą smoleńską, niewątpliwie będziemy musieli sojuszników poinformować o tym, jakie są konkluzje – mówił w TVN24 w programie “Jeden na jeden” Tomasz Szatkowski, ambasador Polski przy NATO. Dodał, że jeszcze nie jest to właściwy moment.

Jarosław Kaczyński w ubiegłą sobotę podczas uroczystości odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego w Tarnowie nawiązał do katastrofy smoleńskiej. – Ktoś tutaj pytał, czy (w Smoleńsku) to była katastrofa, czy zamach. To był zamach, to była zbrodnia tych samych, którzy dzisiaj mordują na Ukrainie – powiedział.

Ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski został zapytany w sobotę w “Jeden na jeden” w TVN24, czy “przekazał sojusznikom z NATO informacje, że w 2010 roku w Smoleńsku doszło do zamachu”, odparł, że “ten temat nie stawał na obradach Rady Północnoatlantyckiej”. – Myślę, że nikogo w Sojuszu Północnoatlantyckim nie zdziwiłaby perspektywa, że Rosja może dokonywać ataków na najwyższe władze państwowe państw sojuszniczych, biorąc pod uwagę to, co robi Rosja – dodał. 

Pytany, czy gdybyśmy oficjalnie poinformowali NATO, że w Smoleńsku był zamach, musiałoby zareagować, powiedział, że “w jakiś sposób oczywiście tak”. – Gdy skończą się wszystkie procedury, które trwają w Polsce, zarówno te, które prowadzi prokuratura jak i odpowiednie zespoły śledcze, niewątpliwie będziemy musieli sojuszników poinformować o tym, jakie są konkluzje – przekazał. 

Szatkowski pytany, czy poinformował sojuszników o ustaleniach zawartych w raporcie podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza, odpowiedział, że “nie było ku temu okazji w ramach prac Rady Północnoatlantyckiej”. 

Ocenił, że “jeszcze nie jest to właściwy moment, aby przekazać sojusznikom pełnię wiedzy na temat tego, co zdarzyło się w Smoleńsku w 2010 roku”. Dodał, że “wszelkie procedury związane z tą kwestią nie zostały jeszcze zakończone”

źródło: tvn24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
11
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
brg
brg
1 rok temu

wstyd na cały świat

głupia kaczuśka
głupia kaczuśka
1 rok temu

Niestety, zwolniło się miejsce w Szpitalu Psychiatrycznym i pan Antoni M. idzie na przymusowe leczenie więc sprawa zamachu Smoleńskiego zostanie na razie wstrzymana… w przypadku pozostawienia biednego chorego na stałe w psychiatryku, anulowana…

Polski rząd i policja to zbrodniarze i mafia
Polski rząd i policja to zbrodniarze i mafia
1 rok temu

Bzdury totalne PIS ma na rękach krew dziesiątek jeśli nie setek ważnych urzędników państwowych, polityków, ekspertów i specjalistów różnych dziedzin w tym do spraw wojskowych. bardzo łatwo to zweryfikować w internecie długą listę tajemniczych morderstw, wypadków, samobójstw. Również PKN Orlen nie jest bez winy a wręcz przeciwnie. To jest organizacja państwowa o mafijnym charakterze. Dowodów nie brak. Zwalczanie się nawzajem orlenowskich gangsterów i grubych ryb na urzedzie państwowym jest kontynuowane a początki tego to mafia paliwowa, oszustwa faktur VAT, Kolejna sprawa to niebezpieczni zbrodniarze w rządzie, policji i spec słuzbach. Możecie sobie się śmiać, ale prawda jest tylko dla tych,… Czytaj więcej »

Gość 1
Gość 1
1 rok temu

Najpierw niech nierząd poinformuję szpitale w Tworkach, Świeciu, Kod Borowie, żeby się przygotowały na przyjęcie św. Antoniego smoleńskiego (patron obłąkanych) i reszty hosztaplerów z tzw komisji smoleńskiej.
Chociaż bardziej placówki penitencjarne w Białołęce, Sztumie lub Czarnem. Kiedyś na pewno to nastąpi.