fbpx

“Rzeczpospolita”: Ziobro na celowniku PiS. Kaczyński szuka koalicjanta.


Subksrybuj nas na Google News

Według dziennikarza “Rzeczpospolitej” Michała Kolanko, “atmosfera w Zjednoczonej Prawicy od dawna nie była tak nerwowa”. Jak wynika z ustaleń gazety, Kaczyński ma rozważać nowe scenariusze, w tym pozbycie się z koalicji partii Zbigniewa Ziobry.

Politycy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry coraz częściej krytykują koalicjantów i stawiają się w roli obrońców Polski przed “ideologią LGBT”.  Kolejną odsłoną sporu o wpływy w Zjednoczonej Prawicy ma być rozważanie nowych scenariuszy przez PiS – uważa dziennikarz “Rz”.

Jak ustaliła gazeta, w partii rządzącej coraz częściej mówi się o pozbyciu się ziobrystów i znalezieniu mniej kłopotliwego koalicjanta. W kuluarach zaczęto również mówić o wcześniejszych wyborach – potwierdza czwartkowe ustalenia “Dziennika Gazety Prawnej” dziennikarz “Rzeczpospolitej”.

Kto za Ziobrę?

“Rzeczpospolita” informuje, że po krótkiej przerwie PiS ponownie rozpoczął przekonywanie polityków innych ugrupowań do przyłączenia się do jego partii. Negocjacjom sprzyja planowana na jesień rekonstrukcja rządu, która miałaby kusić polityków opozycji do przejścia do PiS w zamian za intratną posadę ministerialną. Na celowniku partii Kaczyńskiego są głównie ludowcy, ale Ci zostaną prawdopodobnie wierni swoim ideałom.

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji. Piszcie, udostępniajcie, komentujcie.

Czytaj także: Milionowe granty dla firmy wiceszefa “Porozumienia” Jarosława Gowina.

źródło: interia.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments