fbpx

Rzeszów: Przemycają ulotki kandydata PiS do kościołów


5
Subksrybuj nas na Google News

W Rzeszowie kampania wyborcza pełną parą. Media informują, że ulotki startującego w nich wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła znaleźć można w rozdawanych przed kościołami nieaktualnych magazynach katolickich.

Jak donosi “Gazeta Wyborcza” po niedzielnych mszach w niektórych rzeszowskich kościołach, wierni otrzymywali przed świątyniami magazyny katolickie, w środku których znajdowały się ulotki Marcina Warchoła. Polityk ubiega się w Rzeszowie o fotel prezydenta miasta.

Dziennik ustalił, że na kwestię rozdawanych przed kościołami gazet uwagę zwrócili sami parafianie, którym nie spodobał się taki sposób prowadzenia kampanii wyborczej. Swoje niezadowolenie wyrazili w jednej z grup na Facebooku. Podkreślali, że kościoły nie powinny być miejsce m prowadzenia agitacji wyborczej.

Podobną opinię w tej sprawie mają z resztą księża. – Nikt nie zgłaszał, że będzie cokolwiek rozdawał w kościele. Jestem przeciwnikiem tego, nie godzę się na takie rzeczy. Jednak nie jestem w stanie ogarnąć wszystkiego i ktoś może stać pod kościołem i coś rozdawać – powiedział “GW” ks. Stanisław Jamiński, proboszcz parafii na ul. Staroniwskiej Rzeszowie.

Inni księża pytanie o rozdawanie gazet z ulotkami wyborczymi przed ich świątyniami twierdzą, że nie mieli pojęcia o takiej akcji. – Mnie nic o tym nie wiadomo. Sam osobiście nie widziałem. Ale co do rozdawania czegoś pod kościołem, to nikt do mnie nie dzwonił, o nic nie prosił. Przy naszym kościele nie ma żadnej kampanii. Jeśli ktoś tam był, to sam we własnym zakresie podrzucił, tak jak różne rzeczy nam podrzucają. Po prostu brak kultury – skomentował proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla ks. dr Janusz Podlaszczak.

“Wyborcza” próbowała skontaktować się w tej sprawie ze sztabem wyborczym Marcina Warchoła, jednak próby kontaktu skończyły się fiaskiem. Nie udało się również skontaktować z samym politykiem.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
4
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
4
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments