fbpx

Sanepid przegrywa w sądzie! Polscy obywatele górą?


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie ma 5 nowych spraw o zaskarżenie decyzji wydanych przez sanepid. Dotyczą one kar pieniężnych za naruszenie kwarantanny tudzież czy absurdalnego zakazu przemieszczania się. Na razie nie pojawiły się jednak sprawy o wznawianie działalności gospodarczej mimo zakazów epidemicznych.

Wyrok w pierwszej sprawie jest nieprawomocny.

W jednej ze spraw mamy wyrok nieprawomocny. Dotyczy ona kary pieniężnej za naruszenie obowiązku kwarantanny. Sąd uchylił decyzję sanepidu. Postępowanie więc zostało umorzone nieprawomocnym wyrokiem. Kilka dni temu Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny złożył skargę kasacyjną. Skarga kasacyjna będzie przedstawiona Naczelnemu Sądowi Administracyjnemu – informuje rzecznik Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie, Grzegorz Wałejko.

Różne losy pozostałych spraw.

Sprawa druga dotyczy kary za niezastosowanie się do bezpodstawnego zakazu przemieszczania się. W tym przypadku również uchylono podjętą przez sanepid decyzję. Służby sanitarne powinny tutaj zająć się sprawą jeszcze raz. Trzecia sprawa również została uchylona. Dotyczyła ona złamania nakazu poddania się kwarantannie. W czwartym ukarana osoba złożyła skargę zbyt późno. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie nie zajął się nią przez to. W przypadku sprawy piątej nie został wyznaczony jeszcze termin posiedzenia.

Akcja „OtwieraMY Gospodarkę” trwa!

Czy to przełom? Niebawem powinniśmy się przekonać. Cała nadzieja w tym, że Polacy nie ugną się pod absurdalnymi ograniczeniami ich wolności. W naszej historii zmagaliśmy się z dużo gorszymi doświadczeniami. Z obecnych także wkrótce wyjdziemy zwycięsko. Nie milkną dyskusje dotyczące niedawnej akcji służb wobec lokalu w Rybniku. Ludzie są oburzeni na to bezprawie. Trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy „OtwieraMY Gospodarkę”. Każdy uczciwy człowiek powinien ją w tej sytuacji poprzeć.

#OtwieraMY

Źródło: Dziennik Wschodni


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments