fbpx

Sebastian Łukaszewicz – PiS budował barykadę na drodze wyznaczonej dla marszu równości.


Subksrybuj nas na Google News

Sebastian Łukaszewicz  Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu, oraz Henryk Dębowski radni PiS jak widać na zdjęciu budują barykadę na drodze wyznaczonej na legalne przejście marszu równości. Maja wcześniej przegotowany i wydrukowany kilkunastu metrowy transparent.

W sobotę ulicami Białegostoku przeszedł marsz równości. Pod gradem kamieni, petard, zgniłych jajek, wyzwisk i plucia ten marsz przypominał raczej drogę krzyżową Chrystusa idącego na śmierć.

Filmy i zdjęcia. Kato-lidzcy patrioci, opluwali kopali uczestników marszu równości. Policja bierna.

Do tej pory zatrzymanych jest 25 osób (większość ukarano mandatami za zakłócanie porządku), a wczoraj ustalono tożsamość trzech kolejnych. Osoby z publikowanych zdjęć przez Policje zgłaszają się sami. W rękach policji, jest też znany z fotografii przez nas prezentowanej mężczyzna z dzieckiem w wózku, podejrzewany o to, że naraził swoje dziecko na utratę życia, zdrowia lub naraził je na inne niebezpieczeństwo. 

Ks. Lemański, do swoich przełożonych – “przeprosicie pobitych manifestantów”?

Został zabezpieczony materiał z monitoringu miejskiego z blisko 30 kamer, jest to ponad 200 godzin zapisu. Kolejne nagrania przekazywane są policji, miejmy więc świadomość, że zapewne wzrośnie liczba zatrzymanych – mówi Krzysztof Kolenda, komendant straży miejskiej w Białymstoku.

Zwraca się również apelem do poszkodowanych mieszkańców i uczestników demonstracji o zgłaszanie się na Policję. Okazuje się że ataki miały też miejsce przed rozpoczęciem marszu i w różnych miejscach, nie tylko w miejscu zgromadzenia.

Prezydent miasta zawiadamia prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez marszałka województwa z PiS i jego zaufanych współpracowników.

Czuje się zobowiązany do wystąpienia przeciwko działalności, która, w jego ocenie, “może stać się precedensem do zrujnowania wiarygodności samorządu jako gwaranta demokracji”. – Zamierzam złożyć zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wyżej wymienione osoby – poinformował prezydent Białegostoku.

Księża dziękują kibolom, a Tusk ostro – “Tragedią jest władza, która jest ich patronem”

Ks. Walczak nazywa Rydzyka Kato-talibem i wzywa “NADSZEDŁ CZAS NA KROKI PRAWNO-KARNE”

Prezydent pokazał też zdjęcia, które przekaże prokuraturze. To m.in. zdjęcia sprzed białostockiej katedry, na których widać niektóre z wyżej wymienionych osób, a także baner “Mama i tata, największym skarbem świata” z logo “Pikniku Rodzinnego”, który był tego dnia organizowany przez marszałka.

W odwecie na demonstrantach Sebastian Łukaszewicz również składa doniesienie do prokuratury

Zgłosiłem wczoraj funkcjonariuszom podlaskiej policji możliwość popełnienia przestępstwa z Art. 137. kodeksu karnego – Publiczne znieważenie znaku lub symbolu państwa. Takich sytuacji nie można lekceważyć i odpuszczać na krok.

Wojna na naklejki, czyli polski sen wariata. Zbyt kolorowe ubranie, też będzie problemem?

Aktualizacja 23 lipca

Aktualizacja 28 lipca

– W Marszu Równości szło tysiąc osób, otoczonych przez blisko cztery tysiące kontrdemonstrantów – mówi wiceprezydent Białegostoku Przemysław Tuchliński. W sobotę 20 lipca siedział w miejskim centrum bezpieczeństwa i oglądał obrazy z ulicznych kamer. – Widzieliśmy, jak łapią tych, którzy próbowali się przedostać na plac NZS. Jak ich szarpią, biją, zabierają im rzeczy, a policja próbuje reagować. Na nagraniach widać, jak działacze PiS dyrygują tłumem przy katedrze – mówi dla Newsweeka wiceprezydent.

– Proszę zobaczyć, na tych zdjęciach jest radny sejmiku województwa podlaskiego Sebastian Łukaszewicz. I radny miejski PiS Henryk Dębowski oraz p.o. dyrektor gabinetu marszałka Robert Jabłoński – dodaje lokalny polityk PO, pokazując kolejne fotografie. – Wszyscy stoją razem z przeciwnikami Marszu Równości, jeden ma nawet koszulkę z napisem „Białystok przeciw zboczeńcom”. Koło nich kręci się szef grupy kiboli Tomasz P., pseudonim Dragon, podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która miała propagować faszyzm i czerpać korzyści z prostytucji.

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments