fbpx

Senat jest nasz. Grodzki Marszałkiem senatu. Oficjalnie !


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] Na [/boombox_dropcap]

inauguracyjnej sesji senatu przedstawiono dwóch kandydatów, byli nimi marek Karczewski, oraz Tomasz Grodzki. Tomasz Grodzki uzyskał głosów

Kandydaturę Marka Karczewskiego przedstawił senator Michał Seweryński

Nie wiele można powiedzieć o człowieku który zapomniał, że leciał rządowym samochodem wraz z najbliższą rodziną w tym z wnuczkami. Poza tym pławi się w luksusach, obdarowany przez dobrą zmianę.

Kandydaturę Tomasza Grodzkiego przedstawił senator Bogdan Klich

Pani marszałek szanowni państwo to jest dla mnie prawdziwa satysfakcja, że z tej trybuny mogę przedstawić kandydaturę na marszałka senatu pana profesora Tomasza Grodzkiego

Satysfakcja podwójna i dlatego że większość z nas na tej sali miała okazję go poznać z dobrej strony. Po drugie dlatego, że to człowiek którego droga życiowa układa się w jedną całość, ona ma swoją ciągłość.

Profesor Tomasz Grodzki ma za sobą epizod który jest ważny, dla mojego pokolenia mianowicie epizod z pracy opozycyjnej. W trakcie studiów był jednym z czterech przywódców strajków studenckich w roku 1981. To bardzo ważne kiedy kto swoją działalność społeczną zaczyna.

Równocześnie kontynuował studia i po ich zakończeniu poszedł konsekwentnie w kierunku lekarskim ,czyli w kierunku gdzie trzeba się pochylić nad każdym pacjentem co czynił przez całą swoją drogę życiową. W 1991 roku a zatem już wolnej Polsce uzyskał specjalizację drugiego stopnia z chirurgii klatki piersiowej i obronił doktorat.

W 95 roku z kolei został ordynatorem oddziału torakochirurgii szpitala specjalistycznego w Szczecinie Zdunowie.  Potem był dyrektorem szpitala w latach 98-2016, a zatem ma także doświadczenie w zarządzaniu. Można powiedzieć jest menedżerem opieki zdrowotnej. W 2003 roku konsekwentnie naukowo uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych a później tytuł profesorski.

Nominacje profesorską w 2011 roku wręczał mu prezydent Bronisław Komorowski. Równocześnie te pierwsze zdarzenia z jego młodości, kiedy angażował się w działalność społeczną nie pozostały bez śladu. Profesor Tomasz Grodzki był radnym w Szczecinie w latach 2006 – 2015, a zatem ma za sobą epizod samorządowy.

Został co więcej wybrany menedżerem rynku zdrowia w roku 2013, w kategorii placówki publiczne za utworzenie od podstaw ośrodka przestrzegania płuc w Szczecinie, a zatem a także doświadczenie i dokonania, zaznaczam dokonania jeżeli chodzi o nowatorskie metody leczenia.

No i potem jest to co już znamy. Pamiętamy profesora grodzkiego jako tego który w październiku 2015 roku został senatorem poprzedniej kadencji, 9 kadencji w Szczecinie Policach. A teraz w ostatnich wyborach zgromadził 149000 ponad 149000 głosów w kolejnych wyborach senatorskich.

Ważne jest to że przyrost głosów, które uzyskał jest znaczny bo od prawie 70 do ponad 149 a zatem podwoił liczbę oczywiście tysięcy podwoił liczbę uzyskanych głosów. Prywatnie Profesor  Grodzki jest od ponad 30 lat mężem Joanny, także lekarki okulistki mają dwie córki. Jest zapalonym narciarzem i tenisistą, miłośnikiem trekkingu wysokogórskiego. Biegle włada językiem angielskim co ma swoje znaczenie przy pełnieniu funkcji marszałka. Rekomenduje kandydaturę profesora Gąsowskiego z pełnym przekonaniem dziękuję


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments