fbpx

Skandal w Toruniu. Mieszkańcy źli na Rydzyka. “Co z tym szambem zrobić?”


Subksrybuj nas na Google News

O Tadeuszu Rydzyku można pisać wiele różnych rzeczy, ale jednego nie można mu odmówić – ma głowę do pieniędzy. Redemptorysta doi niemiłosiernie polski budżet, gdyby podliczyć całość rządowych dotacji, jakie dostał, wyszłaby astronomiczna kwota. Mówi się o setkach milionów przelanych przez Zjednoczoną Prawicę, najczęściej pod pretekstem jakichś inwestycji. Jedna z największych skończyła się totalną katastrofą dla mieszkańców, którzy nie ukrywają rozgoryczenia sytuacją.

12 października w Toruniu odbyła się uroczystość otwarcia ciepłowni Tadeusza Rydzyka, która korzysta z odwiertów termalnych. W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych i miejskich – pojawili się tam m.in. Jacek Sasin i Anna Moskwa. – Wstęga została przecięta i ciepłownia jest już otwarta. Wtedy, gdy rządzili komuniści, a później AWS, było jedno ważne: sprzedać co się da. Sprzedawanie Polski. Niejednokrotnie mówiliśmy: nie sprzedajcie, bo raz sprzedane nie będzie już tego, który sprzedawał – przekonywał podczas wystąpienia Rydzyk, jednocześnie dziękując obecnej władzy.

Założyciel Radia Maryja przekonywał wcześniej, że torunianie będą mieli dzięki temu tańszą energię, jednocześnie ekologiczną. Jednak rzeczywistość zweryfikowała jego słowa brutalnie. Ciepło pochodzące z wód termalnych jest aż o 500% droższe niż z PGE Toruń, dysponującej nowoczesną kotłownią gazową. Wiele osób ostrzegało, że inwestycja nie ma sensu i skończy się skandalem, gdyż wodę wydobywaną z ziemi trzeba dodatkowo podgrzewać gazem. Wynika to z faktu, że jest ona o temperaturze tylko 60 stopni, a powinna mieć co najmniej 2 razy więcej, żeby inicjatywa przyniosła efekty.

Swojego rozgoryczenia nie kryją mieszkańcy, których podłączono do ciepłowni. Na stronie FB dzielnicy Rubinkowo wywiązał się ostry wątek, gdzie lokalna społeczność nie zostawia suchej nitki na redemptoryście. – Dobrze, że Tadeusz R. nie jest chciwy i koszty ogrzewania z Geotermii są jedynie 500% wyższe niż z PGE Toruń. Mógł zrobić 1000% wyższe. Ludzki Pan – to jeden z najpopularniejszych, ociekających ironią wpisów. Pojawiają się też sugestie, że to temat dla prokuratury, ale dopiero po zmianie władzy. Nie inaczej wygląda sytuacja na popularnej, lokalnej stronie DDTorun.pl. – Ok, to zastanówmy się i to szybko co z tym szambem teraz zrobić. Mamy nowoczesną ciepłownię w Toruniu. Jakie są możliwości aby odłączyć tą żałosną inwestycję od miejskiej sieci? Chcecie stać z boku, przyglądać się i płacić? – pyta jeden z mieszkańców w komentarzu, który zyskał najwięcej polubień.

Większość wpisów nie nadaje się do zacytowania, są zbyt wulgarne. Inwestycja Tadeusza Rydzyka kosztowała ponad 50 milionów złotych.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pracownik
Pracownik
1 rok temu

Brawo nasi chłopcy z PISU

nek
nek
1 rok temu

Przykro ale trzeba było to przemyśleć, od dawna było wiadomo ,że ujęcie w Toruniu jest bardzo głęboko i nie będzie tanio a ponadto mam na Rubinkowie znajomych którzy napadali na mnie ,że popieram PO a oni są bardzo źli ponieważ nie dali pieniędzy na tańsze ogrzewanie wody proponowane przez geotermię Rydzyka,

wierny_rydzykowy
wierny_rydzykowy
1 rok temu

Grzesznicy buntują się przeciwko woli Bożej zesłańca Chrystusa Pana Naszego Ojca Wielebnego Tadeusza?

Wydrzycki
Wydrzycki
Odpowiedź do  wierny_rydzykowy
1 rok temu

(***** Rydzyka i całe PiSdzielstwo

gość
gość
1 rok temu

to i tak tanio,wyznawcy rydzyka powinni mieć taryfę x7

Zamiast elektrowni jądrowej ukrzyżować rząd
Zamiast elektrowni jądrowej ukrzyżować rząd
1 rok temu

Ten sk…syn złodziej Rydzyk razem z rządem powinni zostać publicznie eksterminowani. Zamiast więc budować elektrownie jądrową dla elit polecam boże metody egzekucji tanie i skuteczne do wyboru dla polityków PIS. Kamienowanie lub ukrzyżowanie. Dla Rydzyka i Kaczyńskiego spodoba się ukrzyżowanie starożytnym pogańskim narzędziem egzekucji jakim jest krzyż. Dla nich to święte dla mnie takie samo narzędzie jak gilotyna, szubienica czy krzesło elektryczne dla złodziei i kryminalistów z tą różnicą że nie otacza kultem i nie kochca narzędzi tortur i egzekucji jak to robią katolicy z krzyżem, który nie rózni się niczym od szubienicy i gilotyny pozatym że owo narzędzie jest… Czytaj więcej »

pobożny worek smalcu
pobożny worek smalcu
1 rok temu

kiedy ten worek smalcu wyniesie się do swojego boga ojca zbijać bąki w niebiesiech