fbpx

Skandal wyborczy i dyplomatyczny. Nie było żadnego zakazu Brytyjczyków ani Niemców w sprawie bezpośredniego oddawania głosów.


3 comments, 41
Subksrybuj nas na Google News

Polskie władze wprowadziły w błąd Polaków oszukując i powołując się na przepisy, które nie istnieją. Twierdzono, że na terenie Wielkiej Brytanii i Niemiec obowiązywał zakaz oddawania pakietów wyborczych bezpośrednio do placówek dyplomatycznych. Ale to nie tylko o to chodzi jest jeszcze gorzej.

Dziennikarze wyborczej sprawdzili – Takiego zakazu nie wydały władze Wielkiej Brytanii i również takiego zakazu nie było na terenie Niemiec. Wystarczyło wystawić odpowiednią skrzynkę przez każdą ambasadą i konsulatem.

Polacy w Wielkiej Brytanii i w Niemczech z powodu pandemii koronawirusa musieli oddawać głos drogą korespondencyjną. Konsulowie nie zgodzili się też, by wyborcy mogli odnosić pakiety wyborcze do polskich placówek dyplomatycznych.

W drugiej turze wyborów do konsulatów w Wielkiej Brytanii nie trafiło z powrotem 30 tysięcy głosów, a w Niemczech 12 tysięcy głosów. Co łącznie daje 42 tysiące głosów.

Niemcy i Brytyjczycy zdziwieni zakazami których nie wydawali. Polskie służby powoływały się na nieistniejące zakazy

Niemieckie MSZ pytane przez jednego z działaczy polonijnych zaprzeczyło, że wydało polskim dyplomatom zakaz wystawiania skrzynek na pakiety wyborcze.

„Wystawienie skrzynek przez ambasadę nie wymaga naszej zgody”

Co gorsze dla polskich władz w Wielkiej Brytanii i Niemczech można było głosować tradycyjnie jak do tej pory w konsulatach i komisjach wyborczych. Oba kraje zgodziły się na wybory Serbskie 21 czerwca i Chorwackie 5 lipca.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 41

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
16
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
61
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
6
ZABAWNE
WOW WOW
2
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
7
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
18
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nadzieja
nadzieja
1 rok temu

No cóż- czego po partii pis można się spodziewać- 1. oszust 2. kłamstw3. obłudy 4, wulgaryzmu. – nic innego nie można się spodziewać

demokracja
demokracja
Odpowiedź do  nadzieja
1 rok temu

a nadzieja matką głupich …haha

Marta
Marta
1 rok temu

Panie Konradzie, a może napisze Pan o tym, że nie sposób umówić się w Wielkiej Brytanii na wizytę w konsulacie w sprawie wyrobienia paszportu. Proszę zajrzeć na fb strony konsulatów i poczytać komentarze, które zostają bez odpowiedzi przez pracowników placówek..