fbpx

SLD stawia ultimatum. W czwartek zacznie tworzyć blok lewicowy


Polsat News Screen Shot
Subksrybuj nas na Google News

Jeżeli projekt szerokiej koalicji przez ludzi nierozsądnych zostanie rozbity, w czwartek zacznę tworzyć blok lewicowy – zakomunikował szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

Grzegorz Schetyna lider PO zapowiedział, że Po wystartuje jako cześć koalicji Obywatelskiej, wsp[współtworzonej przez Nowoczesną i Inicjatywę Barbary Nowackiej.

Natomiast Kosiniak Kamysz szef PSL poinformowała, że jego ugrupowanie do nadchodzących wyborów będzie startowało w Koalicji Polskiej. Nie wiadomo kto jeszcze na uczestniczyć w tym układzie z PSL. Trwają rozmowy z Kukiz15, który też nie może się zdecydować i ogłosił wewnętrzne referendum.

W Polsat Newsk Czarzasty zapytany o szeroką koalicje powiedział –

Ja w tę koalicje wierzę, oceniam ja pozytywnie, nieraz to mówiłem i będę ostatnim podmiotem, który z tej koalicji wyjdzie – odpowiedział

Dlaczego to będzie ważny tydzień ? Dlatego, że jeżeli nie pójdziemy wspólnie to na pewno PIS wygra. .. Jeżeli PSL pójdzie odrębnie, blok lewicowy pójdzie odrębnie, Platforma ze swoimi sojusznikami pójdzie odrębnie, PiS po prostu wygra – nikt nie zakwestionuje moich słów. Jeżeli się zdarzy, że któryś z bloków weźmie 5%, albo rozdrobnienie nastąpi większe, to system d’Hondta spowoduje to, że PiS będzie miał większość w Sejmie – mówił dla Polsat News Włodzimierz Czarzasty

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments